Bliskowschodni inwestor wkracza do Stomilu Olsztyn. „Planują kolejne inwestycje w Polsce”

Stallion Football zostanie współwłaścicielem Stomilu Olsztyn. Emiracki kapitał finalizuje kupno 25% udziałów w drugoligowym klubie z Warmii.
Stomil Olsztyn z dofinansowaniem

Stallion Football to polska spółka, której udziały w większości posiada zarejestrowany w Dubajskiej Radzie Sportu podmiot o nazwie Stallion Sports Academy. Obie organizacje łączy Pakistańczyk, Murtazy Nazir Ahmeda.
Stallion Sports Academy od 2012 roku zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży z wielu sportów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Teraz chcą poszerzyć swój projekt o Europę, a pomóc ma w tym Stomil Olsztyn, który od wielu lat boryka się z problemami finansowymi i infrastrukturalnymi.

Główny akcjonariusz klubu z Warmii opowiedział o współpracy z bliskowschodnimi inwestorami. Michał Żukowski w rozmowie z Mateuszem Migą z „TVP Sport” potwierdził, że mowa o pakiecie 25% udziałów.

Pracownica Cracovii złożyła wypowiedzenie przez hejt w mediach społecznościowych. „Zwyczajnie przykro” [CZYTAJ]
– Do Stomilu nie popłynie nagle strumień milionów monet, ale otrzymaliśmy wsparcie, które pomoże ustabilizować bieżącą działalność klubu. Dla nich to generalnie drobne wydatki, dla nas – wydatna pomoc. Chodzi o pakiet około 25 procent udziałów. Nie przejmują pakietu większościowego, więc ich decyzyjność będzie ograniczona. Wiem, że planują kolejne inwestycje w Polsce. Są zainteresowani m.in. budową hotelu na Warmii i Mazurach oraz w Krakowie. Dla nich wejście do Stomilu było formą pokazania się przed kolejnymi przedsięwzięciami. Tak to odbieram – powiedział główny akcjonariusz Stomilu Olsztyn, Michał Żukowski.

Prześwietleni
– Po pierwsze, zarówno polska, jak i emiracka ambasada od początku były przez nas o wszystkim informowane. Ramię w ramię pracowaliśmy z przedstawicielami naszej placówki na miejscu, czując, że to może przynieść dobre rezultaty dla relacji dwustronnych. Po drugie, chcieliśmy, by przedstawiciel tych sponsorów otrzymał pobyt czasowy w naszym kraju. To ułatwia podróże do Polski, a co ważniejsze, umożliwia pełną weryfikację naszych partnerów przez państwo. Jako klub mieliśmy te możliwości mocno ograniczone. W efekcie prezes spółki, która nabyła akcje Stomilu, otrzymał w tym tygodniu pobyt czasowy, który jest warunkowany i weryfikowany rok do roku wypełnianiem umowy inwestycyjnej – dodał w rozmowie z „TVP Sport”.

Stomil Olsztyn zajmuje aktualnie 13. miejsce w drugiej lidze. Po dziewiętnastu spotkaniach Duma Warmii zgromadziła na swoim koncie 23 punkty.

Źródło: TVP Sport