AZ Alkmaar odwoła się od kary UEFA. „Jest całkowicie niezrozumiała”

AZ Alkmaar otrzymało karę od UEFA za wydarzenia po domowym meczu z Legią Warszawa. Holenderski klub nie zgadza się z decyzją międzynarodowej federacji i zapowiada odwołanie.
Niezadowoleni z kary

AZ Alkmaar po spotkaniu z Legią Warszawa nie zapewnił piłkarzom gości odpowiednich warunków do opuszczenia obiektu. Holenderska policja i ochrona stadionu dopuściła się przemocy wobec zawodników, sztabu i prezesa polskiego klubu.
Europejska drużyna rozegra sparing z Rosją? „Związki kultywują relację przyjaźni” [CZYTAJ]

W związku z tym sprawa została przekazana do UEFA. Po przebadaniu całego zamieszania federacja ukarała holenderski klub karą w wysokości czterdziestu tysięcy euro. AZ Alkmaar uważa jednak, że kara jest niezasłużona. Holendrzy planują odwołać się od tej decyzji.
– AZ z niezrozumieniem przyjął do wiadomości, że UEFA zamierza nałożyć na klub 40 tysięcy euro kary za zamieszanie po domowym meczu z Legią Warszawa. Poinformowaliśmy federację, że po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia złożymy apelację – czytamy w komunikacie.

– Choć UEFA nie przedstawiła jeszcze wyjaśnienia swojej decyzji, to AZ zdecydowanie nie zgadza się z karą. Jest całkowicie niezrozumiała, niewytłumaczalna i nie do przyjęcia. W razie potrzeby AZ zwróci się do najwyższego możliwego organu, by wytłumaczyć swoje racje – dodano.
Źródło: AZ