Europejska drużyna rozegra sparing z Rosją? „Związki kultywują relację przyjaźni”

Zaskakujące informacje przekazuje serbski portal „Sportklub”. Według nich, ich reprezentacja ma zagrać mecz towarzyski z… Rosją. Spotkanie miałoby się odbyć w Sankt Petersburgu. 
24 lutego 2022 roku Rosja zaatakowała Ukrainę, za co nałożono na nią wiele sankcji – także sportowych. UEFA wykluczyła Sborną ze wszystkich swoich rozgrywek, podobnie jak FIFA, która nie dopuściła Rosjan do baraży o mundial w Katarze. Od tamtej pory reprezentacja rozgrywa tylko mecze towarzyskie. W tym roku grała między innymi z Iranem i Irakiem (1-1 i 2-0) czy z Kamerunem (1-0).

Szokujący ruch?

Niebawem do tego grona może jednak dołączyć również… Serbia. Według serbskiego „Sportklub” uczestnik Euro 2024 miałby rozegrać z Rosją sparing 21 lub 22 marca. Co ciekawe, odbyć by się miało w Sankt Petersburgu.
Warto zaznaczyć, że w listopadzie ubiegłego roku w Ubie młodzieżowe reprezentacje obu tych krajów zagrały ze sobą spotkanie towarzyskie. Dorosłe kadry natomiast grały ze sobą w ostatnich latach bardzo często. W latach 2008-2016 rozegrali aż 4 sparingi. Na portalu czytamy natomiast, że: „związki piłkarskie Serbii i Rosji od lat kultywują relacje na najwyższym poziomie przyjaźni”.
Na razie są to jedynie doniesienia, które mogą zostać szybko zweryfikowane. Podobna sytuacja miała miejsce pod koniec ubiegłego roku, kiedy to sparing w Sankt Petersburgu z Rosją rozegrać miała Bośnia i Hercegowina. Wówczas przeciwko opowiedzieli się jednak piłkarze, na czele z kapitanem – Edinem Dżeko.