Antoni Kozubal ocenił swój debiut w Lechu Poznań. „Niewiele zapamiętałem, emocje były naprawdę duże”

Antoni Kozubal w niedzielnym meczu Lecha Poznań z Piastem Gliwice spełnił dziecięce marzenie. Utalentowany pomocnik w wieku 9-lat pisał, że najbardziej życzy sobie gry w Kolejorzu. 16-latek opisał swój debiut na łamach oficjalnej strony klubu.

„Pracowałem na przez lata”

Kozubal zameldował się na boisku w 84. minucie meczu przeciwko Piastowi Gliwice. Dla pomocnika był to debiut w pierwszej drużynie niebiesko-białych. Urodzony w 2004 roku piłkarz od dziecka marzył o tej chwili. Jak sam mówi, niewiele pamięta z wejścia na boisko.

– Niewiele zapamiętałem z tego spotkania, może trochę rozgrzewkę, te emocje były naprawdę duże. Byłem jednak gotowy na tę szansę, tak samo jak wcześniej, gdy jechałem z drużyną na mecze do Zabrza i Sosnowca. Docierały sygnały, że to może zdarzyć się dzisiaj, podchodziłem do tego na spokojnie, z pełną koncentracją – opowiedział Kozubal.

– Pracowałem na to przez wszystkie lata i mimo niekorzystnego wyniku w środku czuję się szczęśliwy – dodał pomocnik.

Spotkanie Kolejorza z gliwiczanami zakończyło się bezbramkowym remisem. W najbliższej kolejce Lech Poznań zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Mecz odbędzie się w sobotę (20.03) o godzinie 20:00.

Źródło: Lech Poznań

fot. Przemysław Szyszka/Lech Poznań