Adam Nawałka wychwala Fernando Santosa. „To trener z najwyższej półki”

 

Adam Nawałka udzielił wywiadu Faktowi. Były selekcjoner reprezentacji Polski ponownie wypowiedział się na temat Fernando Santosa, który niedawno objął kadrę Biało-Czerwonych.

Nawałka o Santosie

Fernando Santos zastąpił Czesława Michniewicza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Portugalczyk ma za zadanie awansować na Mistrzostwa Europy w Niemczech w 2024 roku. Adam Nawałka w rozmowie z Faktem przyznaje, że Fernando Santos to trener z najwyższej półki.

Gargantuiczne problemy Juventusu. Odebranie mistrzostwa Włoch wisi w powietrzu [CZYTAJ]

Były selekcjoner reprezentacji Polski uważa, że Portugalczyk potrafi wydobyć pełen potencjał zespołu, który prowadzi. Nawałka dodał jednak, że Santos powinien być wsparty przez polskich asystentów.

– Krótko mówiąc: Fernando Santos to trener z najwyższej półki, jeśli chodzi o szkoleniowców mających w dorobku pracę z reprezentacjami. Patrząc na innych kandydatów, to bardzo dobry wybór, choć liczyłem, że nowym selekcjonerem zostanie Polak. Tak jak powiedziałem, bardzo dobrze poznaliśmy warsztat trenera Santosa i tu nie ma mowy o jakimś defensywnym ustawieniu. Fernando Santos umie maksymalnie wykorzystać możliwości drużyny, a wiadomo, że zespół zawsze buduje się od bardzo solidnej organizacji gry obronnej całej drużyny. To warunek dla tych, którzy chcą zdobywać trofea. Świetnym przykładem jest tu Argentyna, która ma olbrzymie możliwości ofensywne, ale i jej gra w defensywie była na najwyższym poziomie – powiedział Adam Nawałka.

– Podsumowując – Fernando Santos to trener, który potrafi w pełni wykorzystać potencjał drużyny, ale również wydobyć go z poszczególnych zawodników. Uważam, że aby praca z kadrą była od początku na wysokim poziomie, to selekcjoner musi się oprzeć na umiejętnościach i wiedzy polskich trenerów. Wiadomo, że nikt tak dobrze, od podszewki, nie zna naszej piłki, jak polscy trenerzy. I to jest rzecz naturalna. Fernando Santos świetnie porusza się w portugalskim futbolu, zna zawodników, ale w naszej kadrze w pierwszym okresie będzie potrzebował bardzo dużego wsparcia polskich szkoleniowców – zakończył.

Źródło: Fakt