Absolutna bomba transferowa Rakowa? Mistrz Polski może pobić rekord całej Ekstraklasy!

Już niebawem otwiera się zimowe okno transferowe. Niewykluczone, że do Ekstraklasy trafią bardzo ciekawi zawodnicy. Według szwedzkich mediów Raków Częstochowa może ściągnąć zawodnika, który pobije rekord transferowy całej ligi. 
Najdroższym zawodnikiem, który kiedykolwiek trafił do naszej ligi jest Ali Gholizadeh. Irańczyk trafił do Lecha Poznań latem bieżącego roku za nieco ponad 1,5 mln euro. Zaledwie po sześciu miesiącach rekord ten może zostać pobity.

Hit transferowy

Według szwedzkich mediów rekord może pobić Raków Częstochowa. Szwedzki portal „Fotbollskanalen” podaje, że działacze „Medalików” poważnie interesują się Jeppe Okkelsem z Elfsborga. Duńczyka wycenia się na 3 mln euro. Jeśli nawet zostałby ściągnięty za nieco mniejszą kwotę, to i tak najpewniej pobije rekord, który należy do zawodnika Lecha Poznań.
Co ważne, odejście Okkelsa jest o tyle prawdopodobne, że on sam chce zmienić klub. Obecna umowa 24-latka z Elfsborgiem wygasa wraz z końcem przyszłego roku i nie chce jej przedłużać. Dla Szwedów jest to więc ostatni dzwonek, aby zarobić na swoim piłkarzy jakiekolwiek pieniądze.

 Skrzydłowy ma za sobą bardzo dobrą rundę jesienną. W 30 meczach ligi szwedzkiej strzelił 11 goli i zanotował 6 asyst. Jego drużyna natomiast wywalczyła wicemistrzostwo kraju. W swojej dotychczasowej karierze 24-latek rozegrał natomiast dla Elfsborga ponad 200 meczów, w których może się pochwalić 42 bramkami.

4 komentarze do “Absolutna bomba transferowa Rakowa? Mistrz Polski może pobić rekord całej Ekstraklasy!”

Możliwość komentowania została wyłączona.