7 osób zatrzymanych po starciu kibiców Korony i Radomiaka. Wszyscy staną przed sądem

Poznaliśmy skutki sobotniej bójki między kibicami Korony Kielce i Radomiaka Radom. Służby zatrzymał w tej sprawie łącznie 7 osób. Wszyscy staną teraz przed sądem.

W sobotę na boiskach Ekstraklasy zmierzyły się ze sobą Korona Kielce i Radomiak Radom (2:1). Po tym meczu doszło do potyczki między kibicami obu drużyn. W związku z zainicjowaniem ataków fizycznych do akcji wkroczyć musiała policja. Film ze starcia kibiców obu drużyn znajdziecie TUTAJ.

O potencjalnych powodach wszczęcia bójki napisał portal „Echo Dnia”. Kibice Radomiaka mieli obrzucić racami sektor należący do kibiców Korony, a ponadto mieli również podpalić koszulki i szaliki w barwach kieleckiego klubu.

– W czasie meczu kibice gospodarzy odpalili race, a w sektorze gości podpalone zostały koszulki i szaliki w barwach Korony, co zaogniło sytuację – opowiedział na łamach „echodnia.eu” podkomisarz Damian Janus.

Służby szybko wzięły się do pracy i zatrzymały już 7 osób w tej sprawie. Wszyscy mieli zostać rozliczeni przez sąd w trybie przyspieszonym. Trzem z nich zostały zarzucone wykroczenia, a czterej odpowiedzą za przestępstwa.

– Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów emocje obu stron zostały skutecznie ostudzone. Zatrzymanych zostało siedem osób. To 37- i 42-latek z Kielc oraz pięciu mężczyzn z sektora gości w wieku od 23 do 54 lat. Czterej z nich to mieszkańcy Radomia, jeden mieszka w Warszawie. Dziś będą w trybie przyspieszonym rozliczani przez sąd. Trzech z nich odpowie za wykroczenia, a pozostali za przestępstwa – ujawnił podkomisarz Damian Janus.


źródło: Echo Dnia

Michał Budzich