Kosmiczny wynik w sparingu Pogoni Szczecin. Portowcy zrobili dwucyfrówkę na urodziny A-klasowicza

Pogoń Szczecin wykorzystała przerwę na mecze reprezentacyjne i wzięła udział w lokalnym sparingu. Odbył się on ze Spartą Węgorzyno z okazji 75-lecia jej istnienia. Mecz zakończył się spektakularnym wynikiem 19:0 na korzyść ekstraklasowicza.

Sparta rozbita dziewiętnastoma bramkami

Po triumfie (5:3) nad Śląskiem Wrocław w ligowym starciu Pogoń Szczecin zajmuje czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy. Wysokie zwycięstwo nad wicemistrzem Polski dodało zespołowi Roberta Kolendowicza pewności siebie przed kolejnymi meczami.

Aby utrzymać dobrą formę, drużyna zdecydowała się na sparing w Węgorzynie, gdzie miała okazję zaprezentować swoje umiejętności w meczu przeciwko miejscowej Sparcie.

Pomimo że Sparta Węgorzyno z A-Klasy nie była wymagającym rywalem, Pogoń Szczecin wyszła na boisko w silnym zestawieniu. W składzie znaleźli się tacy zawodnicy jak Benedikt Zech, Leo Borges, Joao Gamboa, Alex Gorgon oraz Efthymios Koulouris.

Sparing został podzielony na dwie połowy po 35 minut każda, a już po pierwszej z nich Pogoń prowadziła 10:0.

W drugiej połowie spotkania „Portowcy” dołożyli kolejne dziewięć bramek, kończąc mecz wynikiem 19:0. Bramki dla Pogoni zdobyło aż ośmiu zawodników. Na szczególną uwagę zasługują Antoni Klukowski i Olaf Korczakowski, którzy wpisali się na listę strzelców aż po pięć razy.

Pozostali strzelcy to Kacper Łukasiak (trzy bramki), Efthymios Koulouris (dwie bramki) oraz Martin Rachubiński, Mateusz Bąk, Alex Gorgon i Kacper Smoliński, którzy zdobyli po jednej bramce.

14 września zespół Roberta Kolendowicza zmierzy się z Cracovią.

Źródło: Pogoń Szczecin, Meczyki.pl