Znamy potencjalnych rywali polskich klubów w III rundzie eliminacji europejskich pucharów. Losowanie już dziś

Poznaliśmy potencjalnych rywali polskich klubów w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji. Losowanie już dziś.

Do tej pory walkę o fazę grupową europejskich pucharów w sezonie 2023/2024 spośród polskich klubów rozpoczął jedynie Raków Częstochowa. Medaliki pokonały w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Florę Tallin. W pierwszym meczu Raków wygrał 1:0, a w rewanżu odniósł zwycięstwo 3:0. Pozostałe polskie kluby grę w eliminacjach rozpoczynają dopiero od drugiej rundy.

W II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Raków Częstochowa zmierzy się z Karabachem Agdam. Natomiast w kwalifikacjach do Ligi Konferencji będziemy mieli aż 3 przedstawicieli. Legia zagra z Ordabasy Szymkent. Lech zmierzy się z Żalgirisem Kowno. Z kolei Pogoń podejmie Linfield FC.

Dziś wszystkie polskie zespoły poznają swoich rywali w przypadku awansu do III rundy eliminacji. Losowanie odbędzie się po południu. Przed ceremonią losowania poznaliśmy grupy, w których znajduje się zawężona pula potencjalnych rywali polskich drużyn.

Potencjalni rywale Rakowa w Q3 LM:

Potencjalni rywale Rakowa w Q3 LE:

Potencjalni rywale Legii w Q3 LK:

Potencjalni rywale Pogoni w Q3 LK:

Potencjalni rywale Lecha:

Michał Budzich