Znamy nazwisko następcy Roberta Lewandowskiego? Młody napastnik na oku Bayernu Monachium

Pogromca Lecha Poznań może zostać następcą Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium. Według mediów Darwin Nunez jest poważnym kandydatem na nowego napastnika mistrzów Niemiec.

Coraz starszy

Robert Lewandowski coraz częściej schodzi przed końcem spotkania z boiska. Władze Bayernu to widzą i rozglądają się za napastnikiem, który mógłby zastąpić kapitana reprezentacji Polski. W tym kontekście wymieniano już wiele nazwisk, jednak teraz media skupiły się na jednym przypadku. O potencjalnym następcy „Lewego” pisze Don Balon.

– To jedna z perełek, którą bacznie obserwują giganci. Nunez chce opuścić Benfikę Lizbona w letnim okienku transferowym. Urugwajski napastnik zdaje sobie sprawę z tego, że musi zrobić krok do przodu. Wprawdzie obecnie nie strzela goli, ale jego umiejętności plasują go w gronie największych talentów na całym świecie – piszą dziennikarze wspomnianej redakcji.

Dobry kandydat

Niemieckie media również skupiły się na przedstawieniu sylwetki Urugwajczyka w kontekście zastąpienia Lewandowskiego. Nunez w tym sezonie zagrał 28 spotkań, w których zdobył 10 goli i zanotował 9 asyst. Jego umowa z klubem obowiązuje do czerwca 2025 roku.

– W umowie zawarto klauzulę odejścia, która wynosi 150 mln euro. Portugalscy działacze gotowi są rozpocząć rozmowy ws. transferu, gdy na stole pojawi się kwota o połowę mniejsza – cytuje zagranicznych dziennikarzy portal meczyki.pl.

Źródło: Meczyki.pl, Don Balon