Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Jaki skład wystawi Brzęczek na mecz z Ukrainą?

Przed nami pierwsze z trzech starć podczas listopadowego zgrupowania reprezentacji Polski. Mecz towarzyski to idealna okazja, by sprawdzić zawodników, którzy do tej pory nie mieli okazji zaprezentowania swoich umiejętności w reprezentacji. Kto zagra dziś w meczu z Ukrainą?

Bez wątpienia mecz z Ukrainą da Jerzemu Brzęczkowi szersze pole widzenia. Kilka dni temu selekcjoner naszej reprezentacji zapowiedział, że Robert Lewandowski na pewno w tym spotkaniu nie zagra. Szanse na grę z pewnością dostaną Płacheta oraz Gumny, którzy po dzisiejszym meczu udadzą się na zgrupowanie reprezentacji U-21.

Jeśli chodzi o pozycję bramkarza, nie powinno tu być żadnego zaskoczenia. Reprezentację czekają trzy mecze, a na zgrupowaniu mamy właśnie trzech bramkarzy. W meczach Ligi Narodów Brzęczek postawi na Fabiańskiego oraz Szczęsnego, a dziś swoją szansę powinien dostać Łukasz Skorupski. Bramkarz Bologni dzisiejszym występem może przybliżyć, lub oddalić się od numeru „3′, jeśli chodzi o pozycję bramkarza.

Na prawej stronie obrony powinniśmy ujrzeć debiutanta – Roberta Gumnego. Jak już wspomnieliśmy, piłkarz Lecha po dzisiejszym meczu uda się na zgrupowanie kadry U-21. Najczęściej przewijającym się duetem środkowych obrońców w mediach jest para Walukiewicz-Bochniewicz. Lewa obrona nie jest do końca pewna. W mediach przewijają się głównie dwa nazwiska – Reca oraz Rybus.

W linii pomocy również napotykamy na pewne rozbieżności. W środku pola mają zagrać Góralski oraz Klich. Szczególnie występ tego drugiego jest niemal pewny, gdyż nie zagra on w najbliższym meczu LN z powodu żółtych kartek. Na jednym ze skrzydeł powinien wystąpić debiutujący Płacheta, który tak jak Gumny po meczu z Ukrainą uda się na kadrę U-21. Do końca pewna nie jest pozycja drugiego skrzydłowego, na której miałby wystąpić Zieliński lub Szymański.

Jerzy Brzęczek zapewne postawi na formację 4-4-2. Duet napastników Piątek-Milik będzie miał za zadanie straszyć defensywę rywali.

PRZEWIDYWANY SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA MECZ Z UKRAINĄ:

Łukasz Skorupski – Robert Gumny, Sebastian Walukiewicz, Paweł Bochniewicz, Maciej Rybus/Arkadiusz Reca – Przemysław Płacheta, Mateusz Klich, Jacek Góralski, Sebastian Szymański/Piotr Zieliński – Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek

Michał Budzich