Zinedine Zidane stąpa po cienkim gruncie. Znamy dwóch kandydatów w jego miejsce

Real Madryt od jakiegoś czasu zawodzi swoich kibiców. Jeszcze gorzej fani Królewskich mogli się poczuć po wtorkowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Hiszpanie ulegli Szachtarowi Donieck, przez co skomplikowała się ich sytuacja w grupie.

Zadyszka piłkarzy

Śmiało można powiedzieć, że mistrzowie Hiszpanii wpadli w kryzys. W związku z tym media coraz częściej mówią o potencjalnym zwolnieniu Zinedine’a Zidane’a. MARCA twierdzi, że jeżeli wyniki się nie poprawią, może dojść do zakończenie współpracy z Francuzem.

Dwóch kandydatów

Według wspomnianego źródła, głównymi kandydatami do objęcia stanowiska trenera Realu Madryt w przypadku zwolnienia Zidane’a są Raul Gonzalez i Mauricio Pochettino. Pierwszy z wymienionych prowadzi obecnie drużynę rezerw, w której przygotowuje się do objęcia pierwszego zespołu. Nie wiadomo jednak, czy ten czas nastąpi zaraz po zwolnieniu finalisty mistrzostw świata z 2006 roku, bowiem Królewscy rozważają także zatrudnienie byłego szkoleniowca Tottenhamu.

Mauricio Pochettino od czasu w Spurs nie objął żadnej drużyny. MARCA informuje, że klub nie kontaktował się jeszcze z Argentyńczykiem, jednak kwestia porozumienia nie byłaby problemem.

Czy dojdzie do zwolnienia Zidane’a?

Grudniowe mecze Królewskich będą kluczowe dla francuskiego szkoleniowca. We wspomnianym miesiącu Real zmierzy się m.in. z Borussią Moenchengladbach, Sevillą oraz Atletico.

Madrytczycy zajmują obecnie czwarte miejsce w La Liga. Królewscy mają na swoim koncie 17 punktów po dziesięciu kolejkach. Ekipa Zidane’a wciąż ma szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Mecz z Borussią będzie dla nich kluczowy.