Zinczenko podziękował Polakom za pomoc Ukraińcom. Piękne słowa piłkarza Arsenalu [WIDEO]

Ołeksandr Zinczenko niespodziewanie zwrócił się do Polaków. Podziękował za wsparcie, jakie w naszym kraju okazywane jest Ukraińcom. Wywiad dla „Viaplay” poniósł się po internecie.

Wojna, jaką ponad rok temu rozpoczęła Rosja na terytorium Ukrainy wciąż trwa. Nic nie zapowiada, aby agresor zamierzał w najbliższym czasie zaprzestać działań zbrojnych. Od początku inwazji Polacy regularnie pomagają wschodnim sąsiadom, którzy uciekają z napadniętego kraju.

Podziękowania

Postawa naszego kraju nie umknęła uwadze na arenie międzynarodowej. Kolejnym tego dowodem jest wywiad Ołeksandra Zinczenki, którego udzielił polskiemu oddziałowi „Viaplay”. Piłkarz Arsenalu, gdy dowiedział się, skąd pochodzą rozmówcy, postanowił złożyć oficjalne podziękowania.

– Po pierwsze, korzystając z okazji, chciałbym bardzo podziękować całej Polsce, a także wszystkim Polakom za pomoc, jaką dostaliśmy, i którą dalej otrzymujemy. Oczywiście, w złych momentach poznaje się prawdziwych przyjaciół. Prawdziwych braci. Myślę, że teraz relacje między Polską i Ukrainą weszły na inny poziom. Mam nadzieję, że ten koszmar skończy się szybko i po wszystkim będziemy mogli razem się cieszyć – powiedział przed kamerami Ukrainiec.