Zbliża się koniec sagi transferowej Milika? „Oferta Marsylii zainteresowała władze Napoli”

La Gazetta dello Sport przedstawiła nowe szczegóły dotyczące sytuacji Arkadiusza Milika. Polak na pewno nie trafi do Atletico ze względu na transfer Moussy Dembele. Oferta Marsylii wzbudziła zainteresowanie władz Napoli.

Koniec sagi transferowej?

Według doniesień włoskiego źródła Olympique Marsylia złożyła ofertę za Arkadiusza Milika. „Francuski klub ma zapłacić za Polaka 10 mln euro plus 5 mln w formie bonusów” – cytuje portal sport.pl. Jak informuje „LGdS” oferta miała zainteresować działaczy z Neapolu.

– W ostatnich godzinach dyrektor sportowy Napoli rozmawiał z dyrektorem sportowym Marsylii. Olympique zapłaci za Milika 10 mln euro. Do tego zostanie doliczone kolejne 5 mln w formie bonusów dotyczących indywidualnych osiągnięć zawodnika i wyników całego zespołu. Oferta wzbudziła zainteresowanie władz Napoli i jej prezesa – informuje włoska gazeta.

– Marsylia to dobre miejsce dla Milika, który już wyraził chęć przejścia do klubu. Jeśli nie pojawią się żadne przeszkody w ciągu najbliższych kilku godzin, transakcja może dojść do skutku. Zawodnik chciałby wrócić do gry, ponieważ jednym z jego celów jest udział w EURO 2020 z reprezentacją Polski – oceniają dziennikarze La Gazetta dello Sport.

Duże zainteresowanie

Umowa Arkadiusza Milika wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu. Wcześniej łączono go m.in. z West Hamem, Juventusem, Atletico, Tottenhamem czy Betisem. Portal transfermarkt.de wycenia Polaka na 22 miliony euro.