Zbigniew Boniek zdradził, kto mógł pracować w reprezentacji Polski! Dopiero co wygrał z nami na Euro

Zbigniew Boniek na antenie „Meczyków” wyjawił nazwisko trenera, który chciał w przeszłości pracować w reprezentacji Polski. Były prezes PZPN nie powiedział jednak wprost, czemu ten pomysł nie wypalił. 
W ostatnich latach wielokrotnie zmieniano selekcjonerów reprezentacji Polski. Od odejścia Adama Nawałki kadrę prowadzili: Jerzy Brzęczek, Paulo Sousa, Czesław Michniewicz i Fernando Santos. Obecnie stery nad drużyną narodową trzyma Michał Probierz.

Mógł być Rangnick…

Reprezentacja Polski była dla wielu trenerów atrakcyjnym miejscem pracy. Sam Zbigniew Boniek jak prezes zatrudniał nie tylko polskich fachowców. To on przecież wymyślił sobie Paulo Sousę. Jak jednak zdradził na antenie „Meczyków”, kadrę mógł przejąć inny zagraniczny szkoleniowiec. Mowa o obecnym selekcjonerze Austrii!

– Ralf Rangnick był w przeszłości kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski. Dzwonili do nas menedżerowie – i to nie jeden raz. Dzwonili nawet, będąc wspomagani przez polskich agentów – wyjawił Boniek. 
– Ostatecznie skończyło się na tym, że selekcjonerem został ktoś inny. Nie jest łatwo wziąć trenera z zagranicy, trzeba analizować sto tysięcy rzeczy – dodał. 

Rangnick jest bardzo uznanym trenerem na rynku. Od 2022 roku prowadzi Austrię, z której stworzył świetnie naoliwioną maszynę, nastawioną na atak i ciągły, wysoki pressing. Dopiero co mieliśmy zresztą okazję się o tym przekonać, kiedy „Biało-Czerwoni” przegrali z Austrią na Euro 1-3.