Zbigniew Boniek prezesem klubu piłkarskiego? Jest oferta z Włoch!

Zbigniew Boniek udzielił niedawno wywiadu dla portalu „Rzeczpospolita”. Podczas rozmowy wyjawił, iż otrzymał on ostatnio propozycję objęcia włoskiego klubu.

W rozmowie padł temat możliwego objęcia władzy przez Bońka w jednym z włoskich klubów. Sprawę utrudnił koronawirus, który spowodował przedłużenie kadencji Bońka do 2021 roku, a wtedy oferta może być już nieaktualna.

Otrzymałem ostatnio propozycję objęcia funkcji prezesa klubu, co miało się stać po odejściu z PZPN. Za rok ta oferta może być nieaktualna.

Na pytanie „Jaki to klub?” odpowiedział – „Dobry i znany nie tylko we Włoszech.” Poza tematem propozycji objęcia klubu głównym wątkiem był temat wyjazdu Polaków za granicę. Boniek twierdzi, że „Młodzi wyjeżdżają za wcześnie”.

Bo piłkarz chce przede wszystkim zarobić, a klub i agent chcą zarobić na nim. A kiedy widzisz pieniądze, to czasami tracisz zdrowy rozsądek. Wielu młodych piłkarzy zbyt wcześnie opuszcza ekstraklasę, która jest dobrym miejscem na zdobywanie doświadczeń.

64-latek wypowiedział się również nt. transferu Płachety. Polak przed kilkoma dniami zamienił Śląsk Wrocław na Norwich, które spadło w tym sezonie z Premier League do Championship.

Historia uczy, że w Anglii Polakom nie wiodło się najlepiej. Oprócz bramkarzy nikt tam kariery nie zrobił. Poza tym po spadku w klubach na ogół robi się rozmaite czystki. Można na tym zyskać, ale łatwo też przegrać.

Michał Budzich