Zbigniew Boniek o aferze sędziowskiej. „Dobra aparycja to jest jeden z czynników”

Zbigniew Boniek porozmawiał z Romanem Kołtoniem w programie Prawda Futbolu. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wypowiedział się na temat afery związanej z awansami Wojciecha Mycia.

Według doniesień Macieja Wąsowskiego z Przeglądu Sportowego, Wojciech Myć awansował z III ligi do Ekstraklasy, ponieważ jest przystojny. Takie informacje wydobył dziennikarz od zarządu PZPN, który rozmawiał o powodzeniu arbitra ze Zbigniewem Przesmyckim – szefem Kolegium Sędziów.

Zbigniew Boniek skomentował te doniesienia na łamach Prawdy Futbolu. Prezes PZPN twierdzi, że dobry wygląd jest ważny w pracy sędziów.

Haniebne jest powiedzenie, że Przesmycki powiedział, że Myć będzie sędziował, bo jest przystojny. Sędzia musi wyglądać poważnie, wzbudzać respekt, ładnie biegać. Dobra aparycja to jest jeden z czynników – stwierdza Boniek.

Słyszałem ostatnio dużo krytyki pod adresem sędziów, ale ludzie inteligentni wiedzą, że nasi sędziowie poczynili w ostatnich ośmiu latach ogromne postępy – dodaje prezes.

Wokół sędziów zawsze będą emocje. Ich praca jest poddawana głębokiej analizie po każdym meczu i kolejce. Najbardziej pracę sędziego podważają ci, którzy się obawiają, że ktoś mógł go przekupić, bo być może sami to kiedyś robili – uzupełnia.

Całość rozmowy Romana Kołtonia ze Zbigniewem Bońkiem można wysłuchać w poniższym filmie: