Zarząd Barcelony spotka się 26 października. „Bartomeu ma zapytać o to czy chcą się podać do dymisji przed głosowaniem”

Zarząd FC Barcelony spotka się 26 października, podczas którego Bartomeu ma zapytać współpracowników, czy chcą się podać do dymisji. Takiego scenariusza życzyliby sobie kibice Blaugrany.

Kibice Barcelony swoim zaangażowaniem doprowadzili do organizacji  głosowania nad wotum nieufności. Wymagane było około 16.5 tysiąca podpisów, których zebrano znacznie więcej, bo około 20 tysięcy.

Możliwe jednak, że do tego nie dojdzie, przez przedwczesną decyzję zarządu, który spotka się 26 października. Według doniesień Mundo Deportivo, na wspomnianym zebraniu Bartomeu ma zapytać współpracowników, o to czy chcą się podać do dymisji przed głosowaniem.

Inicjatorem wniosku o wotum nieufności dla prezydenta Bartomeu był Jordi Farre. Wspomniany działacz wypowiedział się na wspomniany temat w dzienniku Marca.

Oczekujemy, że Bartomeu poda się do dymisji i nie będziemy musieli przeprowadzać głosowania. Powinien to zrobić. Nie będzie miało żadnego sensu angażować 20 tysięcy socios, żeby przyszli i powiedzieli mu, że musi odejść.