Xavi ponownie chwali Roberta Lewandowskiego. „Jest pierwszym obrońcą”

Xavi ponownie docenił Roberta Lewandowskiego. Hiszpan nie szczędził pochwał pod adresem Polaka po wygranej z Villarrealem (1-0). 

FC Barcelona powiększyła swoją przewagę nad Realem Madryt do 11 punktów. Tym razem Blaugrana wygrała 1-0 z Villarrealem po bramce Pedriego. Robert Lewandowski zaliczył przy tym trafieniu asystę.

Pochwały

Polak mimo braku własnego gola został doceniony przez media, w których zyskał same pozytywne oceny. Postawę Polaka bardzo chwali także Xavi. Hiszpan podkreśla, jak ważną funkcję pełni Lewandowski w fazie defensywnej.

– Naszym pierwszym obrońcą jest Lewandowski. Zaczyna intensywny pressing, którym zaraża pozostałych piłkarzy. Jeśli nie tracimy goli, to jest to zasługa wszystkich, a nie tylko obrońców i ter Stegena, którzy również są na bardzo wysokim poziomie – mówił po meczu Xavi. 

Hiszpan komplementował także innych zawodników. Pochwały usłyszał między inny Frenkie de Jong, który świetnie spisuje się jako zastępstwo dla Sergio Busquetsa.

– Kluczem do jego obecnej formy jest pewność siebie. Coraz częściej czuje się swobodnie. Gra na świetnym poziomie. Jest pomocnikiem totalnym – stwierdził szkoleniowiec Barcelony.