Wzruszające pożegnanie Jakuba Modera z Lechem. „Gra w tym klubie to było moje marzenie”

Jakub Moder przechodzi do Brighton już od stycznia. Przypomnijmy, że Anglicy wykupili go pod koniec letniego okna transferowego, jednak Lech Poznań zastrzegł sobie wypożyczenie. Pobyt w Poznaniu skrócono o pół roku przez co „Modziu” już niedługo zacznie bronić barw Mew.

Rozstanie po latach

Jakub Moder spędził w Lechu sześć lat. Wcześniej grał dla lokalnej Warty, której strzelił bramkę w derbach Poznania. Do Brighton & Hove Albion dołączył za rekordową kwotę 11 milionów euro. Skrócenie pobytu (21-latek był wypożyczony z klubu z Premier League do końca sezonu) dostarczyło Kolejorzowi dodatkowych pieniędzy.

Emocjonalne pożegnanie

W ekipie wicemistrzów Polski zagrał w 56 spotkaniach. Zdobył w tym czasie 9 trafień i zaliczył tyle samo asyst. Z Lechem Poznań pożegnał się emocjonalnym wpisem na Instagramie.

Gra w tym klubie to było moje marzenie. Od dziecka byłem kibicem Kolejorza i nawet nie wiecie ile znaczył dla mnie każdy mecz w koszulce Lecha. Dziękuję wszystkim ludziom z którymi miałem okazje pracować, wszystkim trenerom – od akademii po pierwszy zespół, pracownikom klubu. Dziękuję najlepszym kibicom w Polsce. Gra dla was i wasz doping to było coś niesamowitego – pisze Jakub Moder.

Przede wszystkim dziękuję kolegom, przyjaciołom z szatni. Gra z wami to był dla mnie ogromny zaszczyt. Bardzo dużo się od was nauczyłem, dużo razem przeszliśmy i nigdy nie zapomnę tego co razem osiągnęliśmy. Będę za wami tęsknił – kontynuuje pomocnik.

Grałem w moim ukochanym klubie, strzelałem dla niego bramki, zdobyłem vicemistrzostwo Polski, grałem w Lidze Europy, zakładałem opaskę kapitańską. Nigdy tego nie zapomnę. Dziękuję za wszystko.

Wychowankowie wrócą, by powalczyć o tytuł mistrzowski?

Sześciokrotny reprezentant Polski zakończył swoją wiadomość słowami „do zobaczenia”. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno Tymoteusz Puchacz (przyjaciel Jakuba Modera) zdradził, że wychowankowie Lecha umówili się na powrót do drużyny za parę lat, by powalczyć o trofea. Jest to dla nich niespełniona misja, którą będą chcieli dokończyć w przyszłości.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kuba Moder (@kubamoder)