Wymowne słowa w sprawie powrotu Kurzawy do Górnika. „Nie jest pytaniem, czy, ale kiedy”

Rafał Kurzawa prędzej czy później wróci do Górnika Zabrze? Takie wnioski nasuwa wypowiedź Artura Płatka sprzed meczu ze Stalą Mielec (2-1). – Nie jest jednak pytaniem to czy trafi do Górnika, ale kiedy – stwierdził dyrektor sportowy „Górników.

W ostatnim meczu 17. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał Stal Mielec 2-1. Media oprócz samego spotkania zainteresował temat Rafał Kurzawy i jego ewentualnego powrotu do Polski. W tej sprawie z Arturem Płatkiem porozmawiał Hubert Bugaj z TVP Sport.

Prędzej czy później wróci

Kurzawa opuścił Górnik w 2018 roku. Od 8 sierpnia związał się z Amiens, a „Górnicy” zainkasowali do klubowej kasy 2 mln euro. Niestety przygoda Polaka we Francji okazała się totalną klapą. Z zachodu docierały plotki o problemach komunikacyjnych zawodnika.

Już po pół roku zawodnik był wysyłany na systematyczne wypożyczenia, jednak do tej pory nie udało mu się odbudować. W ostatnich dniach spekulowało się o ewentualnym powrocie byłego reprezentanta Polski do ojczyzny. Pomocną rękę miał do niego wyciągnąć były klub.

Hubert Bugaj z TVP Sport postanowił zapytać o taką możliwość Artura Płatka. Dyrektor Sportowy Górnika przed meczem ze Stalą Mielec stwierdził, że Kurzawa do Zabrza wróci prędzej czy później.

– Znam go kilka lat. Chciałem go dwa lub trzy razy sprowadzić i to się nie udało. Nie jest jednak pytaniem to czy trafi do Górnika, ale kiedy – wyznał.

– Najbliższe dni nam dadzą trochę odpowiedzi – dodał na zakończenie Płatek.

Obecnie Kurzawa pozostaje bez klubu od 5 października 2020 roku. W przeszłości w Górniku zdołał zanotować 118 występów, a także strzelić w nich 10 bramek. Do swojego dorobki dołożył również 37 asyst.