Wojciech Szczęsny pełen nadziei przed kolejnymi meczami na EURO. „Ta grupa jest w stanie powalczyć o coś więcej”

Wojciech Szczęsny w pozytywnych słowach wypowiedział się na temat reprezentacji Polski. 34-latek stwierdził, że ta grupa polskich piłkarzy jest w stanie osiągnąć sukces.
Reprezentacja Polski przygotowuje się do drugiego meczu na Mistrzostwach Europy. W swoim pierwszym starciu na tegorocznym EURO Polacy niestety polegli z Holandią 1:2. Już jutro rywalami Biało-Czerwonych będzie Austria.

Na przedmeczowej konferencji prasowej pojawił się Wojciech Szczęsny. Nasz bramkarz dość szeroko ocenił obecną reprezentację Polski. Z jego wypowiedzi płynie jasny przekaz – w tej drużynie jest duży potencjał. 34-latek przyznał, że jutro ich czeka mały finał. Dodał jednak, że reprezentacja Polski jest w stanie powalczyć jeszcze na tym turnieju.

 – Wojtek Szczęsny ma w sobie coś takiego, że nigdy nie będzie do końca zadowolony. To znaczy będę w pełni zadowolony, jak wygramy mistrzostwa Europy – rozpoczął Wojciech Szczęsny.

Pomimo porażki w pierwszym meczu, jestem nastawiony pozytywnie. M.in. dzięki temu, że grupa, jaką udało się nam stworzyć w ostatnich miesiącach sprawia, że chce się tu być. A przyjechać do Niemiec na dwa tygodnie i wrócić do domu, to mi się troszkę nie chce. Ta grupa jest w stanie powalczyć o coś więcej. Jutro jest dla nas mały finał – skomentował 34-latek.
Wojtek opowiedział także, jak dużą rolę odgrywa reprezentacji Robert Lewandowski. Jego zdaniem obecność naszego kapitana dużo pomaga całemu zespołowie Stwierdził nawet, że Robert – jego zdaniem – jest najlepszym polskim piłkarzem w historii.

– Robert Lewandowski jest naszym najlepszym zawodnikiem od wielu lat. W moim przekonaniu jest najlepszym zawodnikiem w historii polskiej piłki. Sam fakt tego, że on jest na boisku, zmienia nasze nastawienie i nastawienie przeciwnika. Jego obecność może nam tylko pomóc – ocenił Wojciech Szczęsny.

Michał Budzich