Włoski klub zainteresowany Kamilem Glikiem! I nie jest to Torino!

Wszystko wskazuje na to, że Kamil Glik pożegna się po tym sezonie z AS Monaco. Usługami Polaka jest zainteresowane Benevento – obecny lider Serie B.

Benevento jest na dobrej drodze, by wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech po dwuletniej nieobecności. W obecnym sezonie zajmują pierwsze miejsce w tabeli po 29 rozegranych kolejkach. Nad drugim Crotone mają aż 22 punkty przewagi!

Kontrakt Kamila Glika z AS Monaco kończy się wraz z końcem czerwca 2021 roku. Mimo to wiele się mówi o możliwym odejściu Polaka do innego klubu. Początkowo wiele wskazywało na powrót Polaka do Torino, gdzie przez kilka lat był kapitanem tego klubu, lecz teraz rzekomo Kamil znalazł się na liście życzeń Benevento.

Włoski dziennikarz, Nicolo Schira, poinformował na twitterze o zainteresowaniu Polakiem ze strony Benevento. Jeśli klub faktycznie awansuje do Serie A, to może tam powstać naprawdę niezła paka, naprawdę niezłych piłkarzy. Daniel Sturridge, Fernano Llorente i wspomniany Glik, mieliby wspomóc Benevento w przyszłym sezonie w Serie A.

Kamil Glik trafił do Monaco w 2016 roku, tuż po zakończeniu Euro we Francji. Od samego początku Polak stał się zawodnikiem wyjściowego składu i niemal tydzień w tydzień mogliśmy śledzić jego zmagania. Łącznie dla obecnego klubu rozegrał 167 spotkań, w których strzelił 14 bramek. Przez cztery lata zdołał zdobyć Mistrzostwo Francji, a w Lidze Mistrzów najdalej dotarł do półfinału.

Michał Budzich