Wielki powrót Milika? Klub jest gotów zapłacić 20 milionów euro

Arkadiusz Milik nie przedłużył kontraktu z Napoli i nie pozostało mu nic innego, jak szukać nowego klubu. Według włoskich mediów Polak może wrócić do Ajaxu Amsterdam.

Gdybyśmy chcieli opisać cały plot twist Arkadiusza Milika z ostatnich miesięcy, to nie starczyłoby nam znaków. Polak był łączy z Juventusem, Manchesterem United, Tottenhamem, Fiorentiną, Evertonem, Schalke, Sevillą, Interem Mediolan, RB Lipskiem, AS Romą, potem znowu z Juventusem, a ostatecznie i tak został w Napoli. Był to najgorszy możliwy wybór. Klub nie zgłosił go ani do Serie A, ani do Ligi Europy, a wszystko dlatego, że Milik nie chciał zostać na dłużej w drużynie z Neapolu.

Według informacji areanapoli.it Ajax chce, aby Milik wrócił do ich drużyny. Mimo że cena za Polaka z dnia na dzień jest coraz niższa, a napastnik latem będzie wolnym agentem, to drużyna z Amsterdamu jest gotowa wyłożyć za niego 20 milionów euro. Największy problem tkwi jednak w wymaganiach finansowych Milika. Polak chce zarabiać aż 5.5 miliona euro!

Zimą powinno być łatwiej, bo Napoli będzie wolało cokolwiek zarobić na Miliku niż oddać go latem za darmo. Problemem jest jednak sam zawodnik, który żąda aż 5,5 miliona euro pensji – przyznał włoski dziennikarz Stefano Agresti w programie Diretta Mercato

Według serwisu areanapoli.it żaden klub nie zgodzi się na żądania Milika. Polak będzie musiał obniżyć swoje oczekiwania co najmniej do poziomu 4 milinów euro za sezon. 26-latek nie powinien za bardzo wybrzydzać, jeśli marzy o wyjeździe z reprezentacją na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Kacper Polaczyk