Wieczysta znowu się wzmacnia! Kolejny piłkarz z ekstraklasową przeszłością na celowniku

Właściciel Wieczystej Kraków idzie za ciosem! Najpierw w klubie pojawił się Sławomir Peszko, a teraz może do niego dołączyć Dawid Kort.

Wojciech Kwiecień jest właścicielem sieci aptek. Od lat pasjonuje się futbolem, kibicuje Wiśle Kraków, a przez moment mówiło się o przejęciu przez niego Białej Gwiazdy. Kwiecień postanowił pójść jednak inną drogą i zainwestował w Wieczystą – klub, który na co dzień występuje w okręgówce.

Wieczysta Kraków działa trochę inaczej, niż pozostałe kluby z tej samej klasy rozgrywkowej. U Kwietnia trenerem jest Przemysław Cecherz, dyrektorem sportowym Andrzej Iwan, a po boisku biega Sławomir Peszko. Do tego właściciel klubu ma w planach ściągnąć jeszcze kilku grajków z ekstraklasową przeszłością.

Według informacji Tomasza Włodarczyka do Wieczystej może dołączyć Dawid Kort. Zawodnik występował w przeszłości w takich klubach, jak Pogoń Szczecin, Wisła Kraków czy Artomitos Ateny. Piłkarz ostatni sezon spędził w pierwszoligowej Miedzi Legnica, dla której rozegrał 13 spotkań, strzelił 3 gole i zanotował dwie asysty.

Kort przygód na Dolnym Śląsku raczej nie będzie wspominał najlepiej. Pod koniec rozgrywek został odsunięty od pierwszej drużyny przez trenera Dominika Nowaka i obecnie stał się wolnym agentem. Piłkarz przez chwilę był łączony z Widzewem Łódź, lecz według informacji Włodarczyka nie dojdzie.

Tomasz Włodarczyk wątpi w transfer Korta do Wieczystej. Okienko transferowe potrwa do października, a samego zawodnika może skusić klub z wyższego poziomu rozgrywkowego, o ile zaproponuje odpowiednią kwotę. Niemniej jednak Wojciech Kwiecień będzie do końca starać się o Korta.

Kacper Polaczyk