Wiceprezes PZPN broni Jerzego Brzęczka. „Graliśmy z topową drużyną”

Wiceprezes PZPN, Marek Koźmiński wypowiedział się na temat krytyki wobec Jerzego Brzęczka na portalu Sport.pl w rozmowie z Bartłomiejem Kubiakiem. Kandydat na następnego prezesa związku broni selekcjonera argumentując to trudnym rywalem.

Na początku Koźmiński wypowiedział się na temat pomeczowych słów Jerzego Brzęczka. Przypomnijmy, że były trener Wisły Płock twierdził, iż jest zadowolony po spotkaniu z Holandią.

Trudno być zadowolonym, jeśli przegrywasz spotkanie. Ale może zacznijmy od tego, że słowa selekcjonera zostały trochę wyrwane z kontekstu. On nie miał na myśli tego, że jest zadowolony z całego meczu, a z jego fragmentów, z pewnych założeń taktycznych, które realizowała drużyna. Taka była idea tej wypowiedzi.

Te słowa były trochę niefortunne, ale jeszcze raz podkreślam: one zostały źle odczytane przez media. Zbyt dosłownie. I nie, wcale teraz nie bronię selekcjonera. Znam Jurka od lat, od dawien dawna jest moim kolegą, ale nie uważam, że on potrzebuje do obrony Koźmińskiego czy kogokolwiek innego. A nie potrzebuje dlatego, że w moim odczuciu broni się sam. Jako trener. Wynikami, sukcesami. Przegrał w piątek z Holandią, ale jak spojrzymy na ostatnie osiem lat tej kadry, to przeciwnikiem Polski na takim poziomie były tylko reprezentacje Niemiec i Portugalii. Kolejnym była teraz Holandia.

W następnej części wywiadu Marek Koźmiński stwierdził, że Holandia jest zespołem ze ścisłego topu. Wiceprezes PZPN uważa, że ich kadra jest zdecydowanie lepsza od polskiej.

Uważam, że graliśmy z jedną z czterech najlepszych reprezentacji na naszym kontynencie. Niemcy, Hiszpania, Francja i właśnie Holandia – to jest w tej chwili TOP 4. Graliśmy w piątek z bardzo dobrą drużyną, byliśmy słabsi i zasłużenie przegraliśmy. Ale to też nie było takie spotkanie, w którym Holendrzy – tak po sportowemu – jechali z nami i robili, co chcieli. Zdominowali grę, a my się broniliśmy.

– Graliśmy z topową drużyną, a chyba co poniektórzy pomylili przeciwników, bo myśleli, że przylecimy do Holandii i z nią spokojnie wygramy, będziemy prowadzić grę. Tylko że ta Holandia ma siedmiu-ośmiu zawodników, którzy grają w najlepszych klubach na świecie. A my? Dla nas strata kilku zawodników, a nawet jednego, to jest bardzo dużo. Holendrzy aż tak tych ubytków nie odczuwają.