Wicemistrz Hiszpanii walczy o każde pieniądze. Barcelona będzie się sądziła z Neymarem o… 10 milionów euro.

Według najnowszych doniesień El Mundo, FC Barcelona będzie się spierać z Neymarem w sądzie. Klub ma zamiar domagać się o 10,2 mln euro.

Jak donosi wspomniane źródło, kataloński klub pomylił się co do wielkości pensji Brazylijczyka podczas jego pobytu w Barcelonie. Blaugrana chce naprawić błąd, do którego doszło przez klubowego księgowego przy rozliczaniu podatku.

Po zakończeniu kontroli skarbowej klub przeliczył jeszcze raz wszystkie podatki i okazało się, że zapłacił Neymarowi zbyt dużą pensję – nadwyżkę w wysokości 10,2 mln euro. Jeśli ta sprawa nie zostanie rozwiązana, to FC Barcelona wstąpi na drogę sądową przeciwko Brazylijczykowi, który „nieuczciwie się wzbogacił” – informuje El Mundo.

Warto przypomnieć, iż niedawno kataloński klub zwyciężył w jednym z procesów przeciwko Neymarowi. Brazylijczyk domagał się wówczas zaległych premii. Skończyło się jednak na tym, że atakujący PSG musiał zapłacić Barcelonie 7 milionów euro.

Ostatnie miesiące nie są najlepsze dla klubu z Katalonii. Bartomeu zostawił po sobie ogromne długi, o których poinformowało radio Caneda SER.

Klub ma długi wynoszące aż 820 milionów euro. Termin spłaty połowy tej kwoty kończy się w czerwcu 2021 roku.

Ponadto, dziennikarze wspomnianego źródła poinformowali, że Barcelonie grozi upadłość. Pełen cytat wypowiedzi żurnalistów przybliżył na Twitterze Jakub Kręcidło z Przeglądu Sportowego.

Neymar Jr spędził w Barcelonie cztery lata. W tym czasie zdobył z klubem dwa mistrzostwa Hiszpanii, trzy Puchary Króla oraz Ligę Mistrzów w sezonie 2014/2015.