Wiadomo, co z przyszłością Cristiano Ronaldo! Portugalczyk podjął decyzję

Cristiano Ronaldo podjął istotną decyzję w kontekście swojej przyszłości. Portugalczyk nie zamierza jeszcze mówić „pas” i zamierza przedłużyć swój kontrakt z Juventusem!

Umowa 35-latka ze „Starą Damą” wygasa w czerwcu 2022 roku. W lutym Ronaldo skończy 36 lat i nieubłaganie zbliża się do końca kariery. 5-krotnemu zdobywcy Złotej Piłki pożegnanie z piłką nie przyjdzie jednak zbyt łatwo.

Kolejny rok

Portugalczyk chciałby przedłużyć swój kontrakt jeszcze o rok. Tym samym dokument wygasłby dopiero w 2023 roku. Piłkarz miałby wówczas 38 lat, co z kolei nie powinno budzić zdziwienia.

Wszak aktualnie w Serie A występuje Zlatan Ibrahimović. Szwed jest o cztery lata starszy od Ronaldo, jednak bryluje formą w Milanie. Przypomnijmy, że w siedmiu meczach w lidze strzelił aż 10 goli, dzięki czemu utrzymuje się w „czubie” klasyfikacji strzelców.

On się nie czuje staro

Cristiano Ronaldo również imponuje formą mimo swojego wieku. Mając 35 lat na karku Portugalczyk jest najskuteczniejszym piłkarzem Serie A w tym sezonie. Na koncie zgromadził już bowiem 15 goli. Co ciekawsze, zanotował 13 występów.

Do tej pory w barwach Juventusu były piłkarz Realu Madryt wystąpił łącznie 107 razy. Strzelił też 84 bramki i zaliczył 20 asyst. Do Włoch trafił w 2018 roku, kiedy „Stara Dama” zapłaciła za niego „Królewskim” około 117 mln euro.