Wiadomo, co Lewandowski szeptał do Sebastiana Mili w meczu z Austrią. Miał uwagi do gry kolegów

Podczas meczu z Austrią, kamery wychwyciły Roberta Lewandowskiego, szepczącego coś na ucho Sebastianowi Mili. Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl zdradził w programie „Futbol Insajder”, co przekazał sztabowi kapitan reprezentacji Polski. 
„Biało-Czerwoni” w miniony piątek przegrali drugi mecz na Euro 2024. Tym samym szanse na wyjście z grupy były już tylko matematyczne, a całkiem pogrzebał je remis w spotkaniu Holandii z Francją. Rywalizację z Austrią na ławce rezerwowych rozpoczął Robert Lewandowski.

Miał swoje uwagi

Kapitan reprezentacji Polski nie był jednak tylko biernym widzem meczu w Berlinie. Kamery wychwyciły, jak w pewnym momencie podniósł się z ławki i podszedł do Sebastiana Mili. Następnie nachylił się i szepnął mu coś do ucha. Jak się okazuje, miał swoje uwagi do gry kolegów. O szczegółach opowiedział Tomasz Włodarczyk na antenie „Meczyków” na YouTube.

– Robert przekazał swoje uwagi Sebastianowi Mili. Nasi środkowi pomocnicy – Bartosz Slisz i Jakub Piotrowski – byli za bardzo rozbiegani. Powinni bardziej trzymać swoje pozycje. Powstawały wolne przestrzenie. Zwłaszcza „szóstka”, czyli Slisz, powinien stać przed trójką środkowych obrońców, zabezpieczać – przekazał dziennikarz. 
– Lewandowski mocno interesuje się taktyką. Jest doświadczonym zawodnikiem. Miał w swojej karierze spektakularnych trenerów – Guardiola, Ancelotti, Klopp, Flick… – dodał. 

– To funkcjonowanie środka pola za moment się poprawiło. Bild zrobił nawet cały artykuł na temat tego, że Ralf Rangnick wygrał walkę taktyczną nie z Michałem Probierzem, ale Lewandowskim pokazując zdjęcia z naszej ławki rezerwowych – podsumował Włodarczyk.