Wenger gotowy, by wrócić na ławkę trenerską! Może objąć utytułowaną reprezentację

Coraz bardziej możliwy wydaje się powrót Arsene’a Wengera na ławkę trenerską. Francuz miałby objąć reprezentację Holandii, w razie odejścia Ronalda Koemana.

70-letni Francuz najlepsze lata swojej trenerskiej kariery ma z pewnością za sobą. Mimo wielu sukcesów w tej roli nie spoczywa na laurach i może objąć stery reprezentacji. Wenger największe sukcesy jako trener osiągał w Monaco i Arsenalu. Londyński klub poprowadził w ponad 1200 meczach!

Królewski Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB) z pewnością ma wielki ból głowy. Z każdym dniem obecny selekcjoner reprezentacji Oranje jest coraz bliższy objęcia posady szkoleniowca w Barcelonie. Jeśli plotki się potwierdzą, a 57-latek porzuci stanowisko selekcjonera reprezentacji, to KNVB będzie musiało szukać nowego trenera. Nie będzie czasu na szczegółowe poszukiwania, ponieważ za niespełna rok rozpoczyna się EURO 2020.

W mediach przewija się kilku kandydatów, w tym byłych piłkarzy jak Clarence Seedorf czy Mark van Bommel. Mimo wszystko najbliżej objęcia posady selekcjonera może być Arsene Wenger.

Tak wynika z informacji podanych przez „Fox Sports”. Portal podaje, że Arsene Wenger sam zaoferował się Holendrom i przedstawił swoją kandydaturę władzom. Byłby to powrót 70-latka na ławkę trenerską po nieco ponad dwóch latach.

Michał Budzich