W takim składzie Polska ma zagrać z Mołdawią. Zagramy na dwóch napastników?

Media podały przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Mołdawią. W porównaniu do ostatniego meczu z Wyspami Owczymi w wyjściowym składzie ma dojść do dwóch zmian.

Już dziś reprezentacja Polski rozegra drugie spotkanie podczas październikowego zgrupowania. Po pokonaniu Wysp Owczych 2:0 kolejnym przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie Mołdawia. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Narodowym i rozpocznie się o 20:45. Polska i Mołdawia po raz ostatni mierzyły się ze sobą w czerwcu. Wówczas górą byli Mołdawianie, którzy niespodziewanie wygrali 3:2.

Debiut Probierza

Mecz z Wyspami Owczymi był debiutem dla Michała Probierza w roli selekcjonera. 51-latek od początku postanowił odcisnąć swoje piętno na reprezentacji i postawił na kilka nowych nazwisk w wyjściowym składzie. Z Wyspami Owczymi od pierwszej minuty zagrali chociażby Patryk Peda, Patryk Dziczek, czy też Bartosz Slisz. Dla Dziczka i Pedy był to debiut w seniorskiej reprezentacji.

Skład na Mołdawię

Przed meczem z Mołdawią wyjściowa jedenastka nie przejdzie gruntownej przebudowy. Przewidywany skład na to spotkanie przekazał Tomasz Włodarczyk z „Meczyków”. Według jego wiedzy rano sztab ustalił skład, w którym są dwie zmiany w porównaniu do ostatniego meczu. Matty’ego Casha ma zastąpić Paweł Wszołek. Z kolei do wyjściowego składu kosztem Bartosza Slisza ma trafić Karol Świderski, co ma oznaczać zmianę systemu na grę z dwójką napastników.

Przewidywany skład reprezentacji Polski według Tomasza Włodarczyka:

Wojciech Szczęsny – Jakub Kiwior, Patryk Peda, Tomasz Kędziora – Przemysław Frankowski, Piotr Zieliński, Patryk Dziczek, Paweł Wszołek – Sebastian Szymański – Arkadiusz Milik, Karol Świderski


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich