W 2020 roku Manchester United kupił go za 39 milionów euro. Teraz ma odejść za… 500 tysięcy

Girona jest bliska sfinalizowania interesującego transferu. Według informacji z Relevo, do drużyny z Estadi Montilivi ma dołączyć Donny van de Beek z Manchesteru United.

 

Sukces w poprzednim sezonie

Ostatni sezon okazał się dla Girony niezwykle udany. Klub zajął trzecie miejsce w hiszpańskiej La Liga, co stanowi najlepsze osiągnięcie w jego historii. Wynik ten zapewnił Gironie historyczny awans do Ligi Mistrzów. W związku z tym klub musi poczynić wzmocnienia.

Według doniesień Marca Mosulla z Relevo, Girona osiągnęła porozumienie z Manchesterem United w sprawie transferu Donny’ego van de Beeka. Angielski klub przystał na sprzedaż holenderskiego pomocnika za około pół miliona euro.

 

Przypomnijmy, że Van de Beek dołączył do Manchesteru United we wrześniu 2020 roku za 39 milionów euro, jednak nie zdołał nawiązać do swojej formy z czasów gry w Ajaksie Amsterdam.

Z perspektywy United wydaje się więc, że sprzedaż za pół miliona euro nie jest zbyt satysfakcjonująca. Trzeba jednak jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że z listy płac odejdzie pensja Holendra, co może pozytywnie wpłynąć na budżet klubu z Old Trafford.

 

Podczas swojego pobytu w Manchesterze United van de Beek wystąpił w 62 meczach, zdobywając dwie bramki i notując dwie asysty. „Czerwone Diabły” wielokrotnie wypożyczały go do innych klubów. Teraz wszystko wskazuje na to, że Holender opuści Old Trafford na stałe, przechodząc do Girony na zasadzie definitywnego transferu.

Źródło: Relevo

Dodaj komentarz