Vuković w formie! „Jeśli Lewandowski nie zna przyczyny naszej słabej formy, to tym bardziej my”

Podczas wczorajszej konferencji prasowej po meczu z Jagiellonią Aleksandar Vuković zdecydowanie odleciał. Jego odpowiedź na pytanie dot. przyczyny słabej formy Legii na początku sezonu obiegła niemal cały internet.

Początek sezonu w wykonaniu warszawskiej Legii z pewnością nie należy do najlepszych. Na początku wymęczone zwycięstwo w meczu z Linfield (1-0), a następnie nieplanowana porażka z Omonią Nikozja (0-2). Słaba gra i jeszcze gorsze wyniki na arenie międzynarodowej to nic nowego, lecz wczoraj Legia uległa na krajowym podwórku Jagiellonii (1-2).

Zanim przejdziemy do wypowiedzi trenera Legii, najpierw cofnijmy się do wypowiedzi Roberta Lewandowskiego. Piłkarz Bayernu spotkał się w piątek z polskimi dziennikarzami, gdzie poruszył wiele ciekawych tematów. Jednym z nich była forma Legii, a 32-latek nie unikał odpowiedzi.

Nie oglądałem tego spotkania. Gdy usłyszałem wynik, zadałem sobie pytanie, dlaczego polski klub odpada tak szybko w Lidze Mistrzów. Potrzebna byłaby pewnie głębsza analiza. W Polsce często jest problem, że w pierwszych meczach po okresie przygotowawczym kluby nie potrafią grać na najwyższym poziomie. Trzeba się zastanowić, gdzie leży problem, dlatego od razu nie mogą pokazać najlepszej formy.

A teraz przejdźmy do wczorajszej konferencji prasowej. Trener Vuković został zapytany o powyższą wypowiedź kapitana reprezentacji Polski. 41-latek próbował się wymigać od odpowiedzi i odpowiedział krótko. Jak się okazało, było to jedyne pytanie na wczorajszej konferencji.

Po pierwsze pogratulujmy Robertowi oficjalnie wielkiego wyczynu. Natomiast jeżeli on nie zna odpowiedzi na to pytanie, to tym bardziej trudno nam na to pytanie odpowiedzieć. – odparł szkoleniowiec Legii

Pytanie od 20:23

No tak. Bo jeśli Robert Lewandowski jest obecnie najlepszym piłkarzem na świecie, to już musi wiedzieć co dzieje się wewnątrz innego zespołu i jakie są przyczyny słabej formy. Przecież to jest jakiś absurd! Jeśli Vuković próbował zażartować, to po prostu mu to nie wyszło. A jeśli nie żartował, to jeszcze gorzej.

Michał Budzich