UEFA podjęła decyzję w sprawie Euro 2020. Wiadomo, jaką postać przybierze turniej

UEFA podjęła oficjalną decyzję w sprawie organizacji Euro 2020. Turniej finalnie przybierze postać taką, jak planowano na początku. Mecze odbywać się będą w 12 krajach.

Jesienią 2020 roku pojawiły się pierwsze plotki o ewentualnej zmianie kształtu przyszłego Euro. Było to pokłosie wydarzeń na świecie i trwającej pandemii koronawirusa. UEFA w środę podjęła oficjalną decyzję w sprawie imprezy. Federacja pozostanie przy pierwotnym pomyśle.

Kibice czynią futbol pięknym

Za ewentualnego samodzielnego organizatora Euro 2020 była Rosja. Ostatecznie jednak pozostano przy pomyśle z rozegraniem turnieju w 12 krajach. Jak przyznaje Aleksander Ceferin, przewodniczący organizacji, kibice to jeden z najważniejszych elementów piłki nożnej.

–  UEFA zależy, aby Euro 2020 zostało przeprowadzone w dwunastu miastach jak planowano pierwotnie. Kibice są wielką częścią tego, co czyni futbol rzeczą szczególną i jest to prawdą także w kontekście mistrzostw Europy – Powiedział Słoweniec.

Organizacja postanowiła także przedłużyć termin dla miast do składania wniosków o zakwaterowanie kibiców. Potrwa on do początku kwietnia.

Przełożony turniej

Przypomnijmy, że Euro 2020 miało odbyć się w zeszłym roku. Niestety w wyniku wybuchu pandemii koronawirusa UEFA była zmuszona do zmiany terminu. Mistrzostwa Europy odbędą się nadchodzącym latem. Potrwają od 11 czerwca do 11 lipca.

Nasza reprezentacja na nadchodzącym Euro zagra w grupie E. Rywalami „Biało-Czerwonych” będzie Hiszpania Szwecja i Słowacja. Dwa mecze Polacy rozegrają w Irlandii, a jeden w Bilbao.