UEFA odpowiada na oskarżenia dot. Szymona Marciniaka. „UEFA brzydzi się »wartościami«…”

UEFA odpowiedziała na zarzuty, które zostały postawione Szymonowi Marciniakowi przez ugrupowanie „Nigdy Więcej”. Przedstawiciele piłkarskiej federacji domagają się teraz pilnych wyjaśnień.

W czwartek w polskich mediach ukazała się szokująca informacja. Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” miało złożyć skargę do UEFA w sprawie Szymona Marciniaka. Wspomnianemu ugrupowaniu nie spodobało się powiązanie Szymona Marciniaka z partią polityczną, Konfederacją. Polski sędzia piłkarski spotkał się ostatnio z politykiem Sławomirem Mentzenem na wydarzeniu „Everest”.

W tej sprawie z UEFA skontaktowali się dziennikarze „Przeglądu Sportowego Onet”. Przedstawiciele europejskiej federacji odpowiedzieli na zarzuty postawione Szymonowi Marciniakowi. Kolejne oświadczenie ma pojawić się już jutro.

– UEFA jest świadoma zarzutów dotyczących Szymona Marciniaka i domaga się pilnych wyjaśnień. UEFA i cała społeczność piłkarska brzydzi się »wartościami« promowanymi przez wspomnianą grupę i traktuje te doniesienia bardzo poważnie. Kolejne oświadczenie zostanie wydane jutro, po zapoznaniu się ze wszystkimi dowodami – przekazała UEFA.


źródło: Przegląd Sportowy

Michał Budzich