Udany występ Modera w Premier League. Polak otrzymał znakomite oceny [WIDEO]

Jakub Moder zagrał 89 minut w pojedynku Brighton z Newcastle. Polski pomocnik zaliczył udany debiut w wyjściowym składzie w Premier League, za który otrzymał pozytywne recenzje.

Moder w pierwszym składzie Brighton

Mimo że Jakub Moder miał już za sobą debiut w Premier League, to dopiero w sobotę po raz pierwszy wyszedł w pierwszym składzie Mew. Polak otrzymał szansę od Grahama Pottera w niezwykle ważnym meczu z Newcastle. Były piłkarz Lecha zaliczył dobry występ, za który otrzymał solidne oceny. Zespół Polaka pokonał rywali 3:0.

Pozytywne oceny Polaka

Miejscowy portal brightonandhoveindependent.co.uk ocenił występ Polaka we wczorajszym meczu na ocenę „8” w skali 1-10. Wyłącznie Danny Welbeck został oceniony wyżej od Polaka.

– Błyskotliwy i energiczny występ młodego Polaka, który nie bał się iść do przodu. Zmarnował dwie okazje na początku, dzięki którym mógłby zaliczyć wymarzony debiut w pierwszym składzie Brighton w meczu Premier League. Pojawiał się wszędzie, przez co obrońcy Newcastle mieli problemy, żeby go zatrzymać. Został zmieniony na kilka minut przed końcem przez Davy’ego Proppera – czytamy na stronie brightonandhoveindependent.co.uk.

Dziennikarze Sky Sports również ocenili Polaka na „8” w skali 1-10.

– Brighton zaczęło grać wesoło, a Moder zmusił bramkarza Martina Dubravkę do dwóch interwencji na początku spotkania – czytamy na Sky Sports.

Polak oddał w sumie trzy strzały, z czego dwa były celne. Wykonał 38 podań, z czego 30 było celnych. 3-krotnie podjął się próby dryblingu, a skuteczne były dwa z nich. Ponadto wygrał dwa z czterech pojedynków powietrznych. Serwis poświęcony statystykom – sofascore.com – ocenił Polaka na 7.1.

Co z Michałem Karbownikiem?

O ile Jakub Moder z tygodnia na tydzień umacnia swoją pozycję w Brighton, o tyle Michał Karbownik jest jeszcze daleko od regularnej gry. Były piłkarz Legii nie mieści się na ten moment nawet w 18-stce meczowej. 20-latek ma za sobą jeden mecz w FA CUP oraz jeden występ w drużynie U-23, gdzie nawet zaliczył asystę.

Skrót meczu Brighton – Newcastle

fot. Brighton & Hove Albion

Michał Budzich