Udane negocjacje Marka Papszuna. Będzie zarabiał najwięcej w Ekstraklasie!

Według doniesień portalu „Goal.pl” Marek Papszun zostanie najlepiej zarabiającym trenerem w Ekstraklasie. W porównaniu do jego poprzedniego okresu pracy w Rakowie wynagrodzenie miało wzrosnąć ponad dwukrotnie.
Papszun wraca do Rakowa

Stało się. Po zaledwie jednym sezonie Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa. 49-latek związał się z klubem dwuletnią umową. Trener zabezpieczył się w kontrakcie opcją wcześniejszego odejścia na wypadek ewentualnego otrzymania interesującej go posady. Papszun rozpocznie pracę w Rakowie wraz z początkiem przygotowań do nowego sezonu.

Wysokie zarobki

Oficjalne warunki kontraktu zostały owiane tajemnicą. W mediach pojawiły się jednak pewne przecieki w tej sprawie. Damian Smyk z portalu „Goal.pl” ujawnił, iż Marek Papszun na mocy podpisanej umowy stanie się najlepiej zarabiającym trenerem w Ekstraklasie. Co więcej, w porównaniu do poprzedniego kontraktu w Rakowie Papszun zapewnił sobie ponad dwukrotną podwyżkę wynagrodzenia.
Budżet transferowy

Przed Markiem Papszunem stoi trudne zadanie. Przede wszystkim będzie on musiał rozpocząć od mocnego przebudowania kadry. Ma ku temu otrzymać odpowiednie narzędzia. Jak czytamy na „Goal.pl”, budżet transferowy na nadchodzące okno transferowe ma wynieść nawet 8 milionów euro! W sezonie 2023/2024 latem i zimą Raków wydał w sumie blisko 6 milionów euro (dane Transfermarkt).

– Oczywiście sporo zależy od potencjalnych odejść, ale Papszun dostał gwarancję od Michała Świerczewskiego na to, że klub nie będzie szczędził na przebudowaniu kadry pod potrzeby walki o najwyższe cele – czytamy na „Goal.pl”.


źródło: goal.pl

Michał Budzich

1 komentarz do “Udane negocjacje Marka Papszuna. Będzie zarabiał najwięcej w Ekstraklasie!”

Możliwość komentowania została wyłączona.