TVP Sport przyczepiło się do praw autorskich. Bezbłędna riposta Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin w jednym ze swoich wpisów na Twitterze wykorzystało nagranie ze skokiem Adama Małysza. W związku z naruszeniem praw autorskich TVP Sport poprosiło o usunięcie wpisu. Na reakcję Zagłębia nie trzeba było długo czekać.

W najbliższą niedzielę Zagłębie Lubin podejmie na własnym stadionie Lecha Poznań. Miedziowi liczą na pobicie rekordu frekwencji, który wynosi 12 721. Tym samym klub promuje akcję #RekordNaZagłębiu. Bilety na to wydarzenie nabyło już ponad 10 tysięcy kibiców! Z tej okazji w mediach społecznościowych Zagłębia pojawił się wpis, do którego załączono film ze słynnym skokiem Adama Małysza, po którym za głowę łapał się Apoloniusz Tajner. Wykorzystano fragment poniższego filmu.

Do wpisu Zagłębia Lubin przeczepiło się jednak TVP Sport. To właśnie ta stacja posiada prawa autorskie do wspomnianego filmu. Wykorzystanie fragmentu przez Zagłębie w swoim wpisie nie spodobało się TVP Sport, które poprosiło o jego usunięcie. Klub faktycznie usunął już wpis.

Na ripostę ze strony Zagłębia nie trzeba było długo czekać. Klub przerobił opublikowany wcześniej materiał tak, by nie wykorzystywać nagrania należącego do TVP Sport.

TVP Sport postanowiło pokazać swój „dystans” do całej sytuacji. Stacja odpowiedziała na nowy wpis Zagłębia, pisząc: „Szanujemy, jest pięknie, znowu najdalej”.

Michał Budzich