Trzy bramki Szymona Żurkowskiego! Pierwszy polski hat-trick w historii Serie A! [WIDEO]

Szymon Żurkowski został pierwszym Polakiem w historii, który zdobył hat-tricka w meczu Serie A. 26-latek zdobył trzy bramki w meczu przeciwko Monzie.
Na początku stycznia dopięto wypożyczenie Szymona Żurkowskiego z grającej w Serie B Spezii do występującego w Serie A Empoli. Już w pierwszym meczu po powrocie do swojego dawnego klubu Żurkowski zdobył bramkę. Miało to miejsce w zeszłym tygodniu przy okazji meczu z Hellas Verona.
W niedzielne popołudnie Empoli podejmowało na własnym stadionie Monzę. W wyjściowym składzie gospodarzy na to spotkanie znalazło się aż trzech Polaków: Bartosz Bereszyński, Sebastian Walukiewicz i Szymona Żurkowski. Bohaterem tego meczu został ostatni z nich.
Dzisiejszy mecz Empoli-Monza na długo zapadnie w pamięci Szymona Żurkowskiego. Polski pomocnik wyszedł na ten mecz w wyjściowym składzie i zdołał zdobyć aż trzy bramki! Empoli pokonało Monzę 3:0.
Dzisiejszym występem Żurkowski zapisał się na kartach historii polskiego futbolu. 26-latek został pierwszym polskim piłkarzem w historii, który zdołał zdobyć hat-tricka we włoskiej Serie A.

Dwa mecze wystarczyły Żurkowskiemu, by ten stał się najlepszym strzelcem Empoli w tym sezonie Serie A. Do tej pory to miano dzierżył Francesco Caputo – autor 3 bramek w tym sezonie Serie A.

Pierwsza bramka:

Druga bramka:

Trzecia bramka:


źródło: Eleven Sports

Michał Budzich