Trener zachwyca się 19-letnim Polakiem, grającym w Serie A! Piękne słowa, wróży mu „wielką przyszłość”

Kacper Urbański powoli wprowadza się do Serie A. 19-latek zaczyna zbierać cenne minuty na boisku w barwach Bolonii. Pochlebnie na jego temat wypowiedział się nawet szkoleniowiec włoskiego klubu – Thiago Motta. 
Bolonia to zdecydowanie jedna z rewelacji bieżącego sezonu. Dość niespodziewanie drużyna zajmuje 5. miejsce w tabeli Serie A i na półmetku sezonu rzuciła rękawicę ligowym potentatom. Tym samym wciąż liczą się w grze o awans do europejskich pucharów w przyszłym sezonie.

„Przed nim wielka przyszłość”

W piątek piłkarze Thiago Motty zremisowali 1-1 z Genoą, wyszarpując kolejny, bardzo cenny punkt w doliczonym czasie gry. 54 minuty na boisku w tym spotkaniu spędził Kacper Urbański. Dla 19-latka był to drugi występ od pierwszego gwizdka w bieżącym sezonie Serie A.
Jeszcze przed spotkaniem pochlebnie na jego temat wypowiadał się sam Thiago Motta. Szkoleniowiec Bolonii nie krył zachwytu nad techniką i mentalnością, jaką cechuje się młody Polak.

– Pod względem fizycznym nie dorówna niektórym, ale ma dobre warunki: w meczu z Interem na San Siro przebiegł ponad 16 km. Jest ciągle w ruchu. Ma świetną technikę i jest mocny mentalnie. Przed nim wielka przyszłość, a póki co pracuje na miejsce w składzie – zaznaczył Motta.
– Kacper może grać na skrzydle i w środku drugiej linii, tam radzi sobie dużo lepiej. Szybko się rozwija, dobrze czuje się w drużynie. Do tej pory grał tyle, ile na to zapracował, ale wierzę, że pogra więcej i częściej – podsumował.

Łącznie w tym sezonie Urbański rozegrał dziewięć meczów. Oprócz niego w Bolonii gra jeszcze Łukasz Skorupski. Bramkarz może pochwalić się niezłymi statystykami. W 17 meczach wpuścił tylko 15 goli, zachowując przy tym 7 czystych kont.