Trener Realu Sociedad grzmi po rzucie karnym dla Realu Madryt. „Niszczymy futbol”

Real Madryt w sobotę wygrał trzeci mecz w tym sezonie La Ligi. „Królewscy” ograli Real Sociedad (2-0). Imanol Alguacil, szkoleniowiec baskijskiego klubu jest jednak zdania, że jego drużyna została oszukana przez arbitra.

Madrytczycy długo nie mogli przebić się przez defensywę Sociedad. Do bramki trafili dopiero w drugiej połowie, dzięki Viniciusowi, który wykorzystał rzut karny. Parę minut później w podobnej sytuacji znalazł się Kylian Mbappe. Francuz również nie zostawił złudzeń i skierował piłkę do siatki.

Oszukani?

Przy podyktowanych „jedenastkach” nie brakowało oczywiście kontrowersji. Imanol Alguacil uważa, że jego drużyna została poważnie pokrzywdzona przez sędziego spotkania. Szkoleniowiec miał obiekcje względem rzutu karnego Viniciusa. Jego zdaniem nie doszło do faulu na Brazylijczyku. Arbiter Juan Martinez Munuera podyktował jednak stały fragment po analizie VAR.

– Był tylko jeden rzut karny. Niszczymy futbol – grzmiał Alguacil.

– Jestem naprawdę wkurzony. Potrzebujemy wyjaśnień w sprawie drugiego karnego – dodawał Takefusa Kubo.