Trener Motoru Lublin opublikował mocną wypowiedź. „Klub bał się, więc robię to ja”

Nietypowe zachowanie trenera Motoru Lublin. Goncalo Feio opublikował na własnym koncie na YouTube nagranie wideo, którego publikacji nie chciał dopuścić na oficjalnym profilu klub. 

Motor zremisował wczoraj 1-1 spotkanie sparingowe ze Stalą Rzeszów. Mecz już w piątek został przeniesiony na sztuczną płytę z powodu opadów śniegu. Goncalo Feio postanowił zamieścić na YouTube wypowiedź, w której sugeruje, że w Lublinie działają siły wrogie jego zespołowi.

Klub bał się to zrobić

Szkoleniowiec Motoru wrzucił wideo z wypowiedzią, zaś na Twiterze zamieścił do niego link. W opisie stwierdził, że klub bał się to zrobić, natomiast Feio stawia dobro drużyny ponad wszystko.

– Zamieszczam link do wypowiedzi po dzisiejszym sparingu Motoru Lublin, której klub bał się opublikować, więc robię to ja – w obronie tego klubu i mojej drużyny – napisał.

Co spowodowało podjęcie takich kroków przez trenera? Motor nie mógł rozegrać meczu ze Stalą na Arenie Lublin. Pod pretekstem opadów śniegu sparing przeniesiono na sztuczną płytę.

– Jestem osobą szczerą i chcę, żeby kibice dokładnie wiedzieli, co się dzieje. Wokół Motoru jest wiele osób nieżyczliwych, byłych pracowników, którzy ingerują w pracę klubu, ludzi z MOSiR-u, którzy wolą gości na tym stadionie inne eventy i kadry, niż Motor Lublin. Ja jako człowiek odpowiedzialny za ten projekt sportowy bronię swoją drużynę i chcę powiedzieć, jak to wygląda. Nie będzie mojej zgody na to. Jako trener za to odpowiadam i wiem, czego wymagam od swoich piłkarzy. Wymagam dużo i razem z tym sam muszę dać im dużo – mówi w materiale Feio. 

– Jeżeli ten klub ma iść do przodu, to nie chodzi tylko o kwestie sportowe, ale pod każdym względem w tym mieście musi się sporo zmienić. Ja już nie proszę o pomoc, proszę tylko, by mi już nie przeszkadzali – dodał Portugalczyk.

Motor nie radzi sobie najlepiej w tym sezonie eWinner II ligi. Rundę jesienną drużyna skończyła zaledwie na 11. miejscu. Nad strefą spadkową mają tylko dwa punkty przewagi.