Transfer Milika na ostatniej prostej. Kluby doszły do porozumienia

Według włoskich mediów przenosiny Milika do Olypique’u Lyon są już na ostatniej prostej. Kluby dogadały się między sobą, a finalizacja transferu może się odbyć już w sobotę.

Koniec sagi Milika?

Arkadiusz Milik nie przedłużył kontraktu z Napoli, przez co nie został zgłoszony do żadnych rozgrywek. Jeśli 26-latek marzy o wyjeździe na Mistrzostwa Europy, musi w końcu zacząć grać. W grę wchodziły już transfery do m.in. Juventusu, Atletico Madryt, Tottenhamu czy Sevilii; jednak wszystkie rozmowy zakończyły się fiaskiem. W końcu na horyzoncie pojawił się Olympique Marsylia.

Trener Andre Villas-Boas już wcześniej traktował Milika jako swój priorytet transferowy. Mimo tego, że OM i Napoli doszły do porozumienia, to Milik odrzucił ofertę, ponieważ wolałby latem trafić do Juventusu. Ostatecznie 26-latek doszedł do porozumienia z francuskim klubem.

Według informacji Sportitalia Napoli i Olympique Marsylia doszły w piątek do porozumienia. Dziennikarze ustalili, że Azzurri mają otrzymać 8-9 milionów euro za sam transfer, a do tego 3-4 milionów euro w przyszłych bonusach.

Jeśli chodzi o Milika, to według ustaleń dziennikarzy Polak ma zarabiać 4 miliony euro rocznie. Kwota ta może się powiększyć o różne premie. Kontrakt miałby obowiązywać do 2025 roku.

– Po odrzuceniu propozycji na 7 mln euro z bonusami, Marsylia, dzięki porozumieniu osiągniętemu z graczem, zdecydowała się podjąć kolejną próbę i podbić ofertę – informuje portal calciomercato.com

 

Kacper Polaczyk