Tomasz Ćwiąkała ostro o Robercie Lewandowskim. „Moim zdaniem jest słabym kapitanem”

Tomasz Ćwiąkała na antenie Kanału Zero brutalnie ocenił Roberta Lewandowskiego w roli kapitana reprezentacji Polski. Dziennikarz nie szczędził gorzkich słów pod adresem napastnika FC Barcelony. Wrócił między innymi do niesławnej afery premiowej.
Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w mistrzostwach Europy na poziomie fazy grupowej. „Biało-Czerwoni” wywalczyli zaledwie jeden punkt, dzięki remisowi w ostatniej kolejce z Francją (1-1). Wcześniej przegrali mecze z Holandią (1-2) oraz Austrią (1-3).

Słaby kapitan

Choć obecnie atmosfera wokół reprezentacji, nawet mimo odpadnięcia z Euro, jest dużo lepsza niż w ostatnich latach, to wciąż powracają do niech echa przeszłości. Chodzi konkretnie o niesławną aferę premiową przy okazji mundialu w Katarze. Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od domniemanej obietnicy Mateusza Morawieckiego, ówczesnego szefa rządu, wypłacenia premii zawodnikom za wyjście z grupy na mistrzostwach.

Cel udało się osiągnąć, jednak kadrowicze mieli podzielić już między sobą wspomniane pieniądze. Wybuchła afera, a w drużynie miały pojawić się konflikty, co wynikało ze słów Łukasza Skorupskiego dla „Przeglądu Sportowego”. Później wypowiedź bramkarza zdementował Robert Lewandowski, wprost sugerując, że ten kłamał.
W marcu 2023 roku na konferencji prasowej Robert Lewandowski oficjalnie przeprosił kibiców za całe zamieszanie. Według wielu opinii sprawa powinna zostać jednak wyjaśniona dużo szybciej. Kapitan „Biało-Czerwonych” zebrał sporą burę za swoje podejście do sprawy. Teraz do tematu wrócił Tomasz Ćwiąkała, który w ostrych słowach podsumował Lewandowskiego, jako kapitana.

– Moim zdaniem Robert Lewandowski jest słabym kapitanem ze względu na swoje głośne wypowiedzi na temat funkcjonowania reprezentacji, na temat selekcjonerów i na temat afery premiowej. Wydaje mi się, że „Lewy” często w trakcie kariery miał zły timing, jeśli chodzi o poszczególne wypowiedzi. Nie zawsze były na miejscu, jeśli chodzi o to, co się działo – ocenił dziennikarz w Kanale Zero. 

– Do tego sprawa afery premiowej, która moim zdaniem nie została załatwiona przez Roberta Lewandowskiego tak, jak powinna, czyli jakieś tam wywiady udzielane na gorąco Bartoszowi Węglarczykowi. To wszystko wyglądało mocno średnio, później rozdrapywanie tego wszystkiego, cały ten spór z Łukaszem Skorupskim. Wydaje mi się, że Robert Lewandowski pogubił się w tej całej sytuacji, a afera premiowa to w moim odczuciu był jeden z najważniejszych egzaminów dla kapitana reprezentacji Polski. Moim zdaniem Lewandowski tamten egzamin niestety oblał – podkreślał. 
– Natomiast w żaden sposób nie będę deprecjonował umiejętności piłkarskich Lewandowskiego, bo to nie o to chodzi – zaznaczył. 

Reprezentanci Polski wrócili już do kraju i obecnie część spędza wakacje z rodziną, a pozostali szykują się do startu nowego sezonu ligowego. Wkrótce czeka ich jednak kolejne zgrupowanie. Już we wrześniu „Biało-Czerwoni” spotkają się ponownie, aby rozegrać mecze w Lidze Narodów. Na początek będą to starcia ze Szkocją i Chorwacją.

Dodaj komentarz