Thomas Tuchel zdiagnozował przyczyny remisu z Southampton. „Brakowało nam jakości przed bramką”

Jeszcze niedawno informowaliśmy, że największym wygranym zmiany szkoleniowca w Chelsea jest Callum Hudson-Odoi. Thomas Tuchel w ostatnich tygodniach komplementował 20-latka, jednak po meczu z Southampton zagrzmiał.

Wachania formy

Młody piłkarz wszedł na murawę w 45. minucie zmieniając kontuzjowanego Tammy’ego Abrahama. Później szkoleniowiec dał mu tzw. wędkę. Hudson-Odoi zszedł po 30 minutach gry. Thomas Tuchel skomentował swoją decyzję na konferencji po meczu Chelsea z Southampton (1:1).

– Nie byłem zadowolony z jego postawy, energii, zaangażowania w kontrpressing. Czułem, że nie jest w odpowiedniej formie, żeby nam pomóc. To była trudna decyzja, ale już o niej zapominam. Callum może zagrać w pierwszym składzie z Atletico Madryt – cytuje 47-letniego szkoleniowca portal Meczyki.pl.

Szansa do rehabilitacji i wytknięcie błędów drużyny

Mecz z Hiszpanami w ramach Ligi Mistrzów odbędzie się w najbliższy wtorek. Oprócz słabej dyspozycji 20-latka, Tuchel wytknął również największe braki londyńczyków w starciu z Southampton.

– Brakowało nam jakości przed bramką. Nie byliśmy wystarczająco zdeterminowani i agresywni. Kontrolowaliśmy 80 metrów boiska, wszystkie kontry, a mimo tego potrzebowaliśmy rzutu karnego, żeby strzelić gola – uzupełnił trener The Blues.

Źródło: Goal.com, Meczyki.pl