Talent odrzucił opcję gry dla dorosłej kadry Rosjan. „Nasłuchałem się negatywnych opinii na ten temat”

 

Obiecujący piłkarz z ligi rosyjskiej podjął decyzję, że nie będzie reprezentować kadry „Sbornej”. 23-letni Konstantin Maradiszwili zdecydował się na bronienie barw innego kraju. Defensywny pomocnik spotkał się przez to ze sporą krytyką.
Zrezygnował z gry dla Rosji

Urodzony w Moskwie Konstantin Maradiszwili zadebiutował w lidze rosyjskiej w wieku 19 lat. Wychowanek stołecznego CSKA po czasie wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie, a następnie odszedł za 7 mln euro do lokalnego rywala – Lokomotiwu. Jego dobra gra zaowocowała powołaniami do młodzieżowej reprezentacji Rosji.
„Kontrakt in blanco” w czwartej lidze i 10 tys. złotych dla piłkarza B-klasy. Szokujące kulisy z polskiego klubu [CZYTAJ]

Wiele wskazuje jednak na to, że Konstantin Maradiszwili nie zagra w dorosłej kadrze „Sbornej”. 23-latek w wywiadzie dla „Sport Express” poinformował o swojej decyzji. Defensywny pomocnik będzie bronił barw reprezentacji Gruzji. Jego decyzja spotkała się ze sporą krytyką.
– Na razie kwestię gry w reprezentacji rozstrzyga Gruzińska Federacja Piłki Nożnej. Złożono wniosek do FIFA. Teraz czekam. Federacja twierdzi, że dopóki trwają mecze kwalifikacyjne, potrzeba pewnej ilości czasu. Dorastam, powoli wszystko przemyślałem, więc podjąłem tę decyzję. Chcę grać w reprezentacji Gruzji – powiedział.

– Wszyscy moi krewni ze strony ojca są Gruzinami. Dlaczego nie mogę grać w reprezentacji Gruzji? A już nasłuchałem się tyle negatywnych opinii na ten temat, że teraz nie ma to już znaczenia. Czasami wchodzę, żeby coś sobie przeczytać, ale podchodzę do tego z humorem – dodał 23-letni pomocnik.
Aktualnie Konstantin Maradiszwili przebywa na wypożyczeniu w FK Pari Niżny Nowgorod. To dziewiąty zespół ligi rosyjskiej. W bieżącym sezonie uzbierał 14 występów, notując jedno trafienie. Portal transfermarkt.de wycenia 23-latka na 1,2 mln euro.

Źródło: Sport Express, Sport.pl