Tak mamy zagrać z Francją! Michał Probierz szykuje kolejne zmiany w składzie

Reprezentację Polski czeka ostatni mecz na Euro 2024. Według najnowszych informacji, Michał Probierz ma ponownie zmienić skład. Selekcjoner postawić ma między innymi na Kacpra Urbańskiego. 
Mistrzostwa Europy dla Polski powoli dobiegają końca. Po dwóch porażkach (z Holandią i Austrią), „Biało-Czerwoni” nie mają już szans na wyjście z grupy. Niezależnie od wyniku z Francją i tak zajmą ostatnie miejsce. To otwiera natomiast szansę na rozpoczęcie przygotować do Ligi Narodów oraz eliminacji mundialu.

Kolejne zmiany

Sam Probierz zapowiadał już, że w meczu z „Trójkolorowymi” zobaczymy najsilniejszą „jedenastkę”, która będzie grać właśnie w kolejnych spotkaniach. Od kilku dni wiadomo na pewno, że zobaczymy zmianę w bramce. Wojciech Szczęsny, który kończy karierę reprezentacyjną po Euro, zasiądzie na ławce. Według portalu meczyki.pl jego miejsce zajmie natomiast Łukasz Skorupski.

Mimo blado wyglądającej defensywy w meczu z Austrią, selekcjoner nie chce ponoć robić nerwowych ruchów. W myśl stabilizacji ponownie mamy zobaczyć trójkę stoperów: Kiwior-Dawidowicz-Bednarek oraz dwójkę: Zalewski-Frankowski na wahadłach.
Miejsce w składzie ma utrzymać Piotr Zieliński, ale inaczej ma się sytuacja jego partnerów w środku pola. Do piłkarza Interu ma zostać dorzucony Jakub Moder, który dawał niezłe zmiany. Drugą szansę na Euro ma również otrzymać Sebastian Szymański, który do tej pory zagrał tylko 45 minut z Holandią. Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl pisze jednak także o innym wariancie, z Damianem Szymańskim.

– Jest też drugi wariant. Probierz może się jednak zdecydować na więcej kilogramów w środka pola. Przy absencji Tarasa Romanczuka i słabym występie Bartosza Slisza otworzyłaby się szansa przed Damianem Szymańskim. Wtedy na niego spadnie najwięcej zadań defensywnych, a Moder jako „ósemka” będzie miał więcej swobody – czytamy. 

Do podstawowego składu ma wrócić Robert Lewandowski. U boku kapitana nie znajdzie się jednak drugi nominalny napastnik, a podwieszony pod nim Kacper Urbański. 19-latek mimo dołączenia do kadry tuż przed turniejem zyskał zaufanie selekcjonera. Zagrał w obu meczach – z Holandią od początku, a z Austrią wszedł z ławki. Kolejne minuty, tym razem przeciwko Francji, mogłyby go jeszcze bardziej zbudować.
Skład reprezentacji Polski na mecz z Francją wg. portalu meczyki.pl:

Skorupski – Kiwior, Dawidowicz, Bednarek – Zalewski, Moder, Zieliński, S. Szymański (D. Szymański), Frankowski – Urbański – Lewandowski