Szokujące fakty prosto od Mateusza Borka. Jakub Moder mógł trafić do Bayernu!

Jeśli wczorajsze plotki się potwierdzą, to Jakub Moder już niedługo podpisze kontrakt z Brighton, po czym natychmiastowo zostanie wypożyczony z powrotem do Lecha. Jak podaje Mateusz Borek, 21-latkiem były zainteresowane inne kluby.

Jak podał wczoraj Piotr Koźmiński z Super Expressu, Jakub Moder przeniesie się do Brighton, które wyłożyło za Polaka 11 milionów euro. Taka kwota, póki co, da Lechowi absolutny rekord transferowy w polskiej lidze! Jeśli Jakub pomyślnie przejdzie testy medyczne, to podpisze kontrakt z angielskim klubem i od razu uda się na roczne wypożyczenie do Lecha. Anglicy będą mieli opcję skrócenia wypożyczenia zimą, jednak będą musieli wtedy zapłacić dodatkową kwotę poznańskiemu klubowi.

W dzisiejszej programie Misja Futbol Mateusz Borek podał, że usługami Kuby Modera były zainteresowane także kluby z Niemiec. W tym gronie znalazł się również… Bayern Monachium!

– Widzowie będą się śmiać, że Borka porąbało. Wyobraźcie sobie, że Moder był bardzo poważnie rozważany przez Bayern Monachium. Ja nie żartuję – przyznał komentator.

– Gdyby Mickael Cuisance w Leeds United przeszedł testy medyczne, to Moder był bardzo poważnie rozważany, jeśli chodzi o Bayern Monachium. Nie żartuję. To oczywiście wiązałoby się wypożyczeniem na rok lub dwa do Lecha Poznań, ale Bayern poważnie go przymierzał. Bayernowi ten piłkarz się podoba – dodał 46-latek.

Michał Budzich