Szczęsny opowiedział anegdotę o Moderze. „Dostaję piłkę i nagle jest takie: WOJTEK!”

W niedzielę opublikowano nowy odcinek „Foot Trucka” z Wojciechem Szczęsnym w roli głównej. Bramkarz Juventusu został m.in. zapytany o opinię na temat Jakuba Modera. „Top” – nie zastanawiał się długo 30-latek.

Jakub Moder ma za sobą bardzo udany okres. Młody pomocnik jest świeżo po transferze do Brighton, gdzie oficjalnie przeniósł się zimą. 21-latek zaimponował polskim kibicom dobrymi występami w Lechu Poznań oraz świetnym debiutem w reprezentacji Polski.

Wielki talent

Kolegom z kadry dał się poznać także z najlepszej strony, o czym przekonywał w „Foot Trucku” Wojciech Szczęsny. Bramkarz nie ukrywa, że widzi w Moderze olbrzymi potencjał.

„Top. Ja mam lepszą opinię o Moderze, niż ktokolwiek inny w Polsce” – Skomplementował młodszego kolegę, po czym dodał – „Uważam, że ma naprawdę wielki, wielki potencjał”

Do kadry, jak do siebie

Oprócz samego talentu bramkarz „Starej Damy” dostrzegł w pomocniku także inne walory.

„Ma jaja przede wszystkim. Jest świetnie wyszkolony technicznie, jest fizycznie bardzo dobry, technicznie bardzo dobry, ma jaja, ma charakter” – Wymieniał Polak.

Szczęsny opowiedział także o swojej pierwszej gierce z Moderem na treningu reprezentacji. Goalkeeper był pod wrażeniem pewności siebie młodego zawodnika.

„Gramy gierkę, on był w moim zespole. Ja dostaję piłkę, szukam gry i nagle jest takie: 'WOJTEK!’. Ja mówię: 'okej, okej, to trzymaj’. Spodobało mi się to!” – Śmiał się Szczęsny.

Przypomnijmy, że Jakub Moder zadebiutował pod wodzą Jerzego Brzęczka 4 września w meczu z Holandią (0-1). Z genialnej strony pokazał się jednak w meczu z Włochami (0-0), miesiąc później. Wówczas pomocnik był najjaśniejszym punktem naszej drużyny. Do tej pory w narodowej reprezentacji rozegrał 6 meczów.

W tym sezonie w Lechu Poznań zanotował 25 występów. Strzelił w nich 4 gole i dołożył 3 asysty.

 

Cały odcinek z Wojtkiem Szczęsnym w „Foot Trucku”: