Szczęśliwe losowanie polskich klubów. Wszystkie trafiły najlepiej jak mogły!

Za nami losowanie II rundy eliminacji europejskich pucharów. Wszystkie polskie kluby trafiły na możliwie najsłabszego rywala. Szansa na takie zdarzenie wynosiła zaledwie 0,2%!
W środę miało miejsce losowanie II rundy eliminacji europejskich pucharów. Ceremonia obejmowała wszystkie trzy międzynarodowe rozgrywki klubowe – Ligę Mistrzów, Ligę Europy i Ligę Konferencji. Swoich rywali poznały wszystkie cztery polskie kluby.

Na pierwszy ogień poszła dziś Jagiellonia Białystok. Rywalem mistrza Polski w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów będzie zwycięzca pary FK Panevezys (Litwa) – HJK Helsinki (Finlandia). Pierwszy mecz na wyjeździe 23 lub 24 lipca. Rewanż u siebie tydzień później.

Kolejne losowanie dotyczyło Ligi Europy i Wisły Kraków. Przypomnijmy, że Biała Gwiazda rozpoczyna grę w eliminacjach od I rundy, w której zmierzy się ona z kosowskim KF Llapi. W przypadku awansu do II rundy Wisła zagra w niej z austriackim Rapidem Wiedeń. W przypadku porażki w I rundzie el. LE Wisła zagra w II rundzie el. LK. A tam będzie czekać duńskie Broendby.

Rywalizację w europejskich pucharach od II rundy eliminacji Ligi Konferencji rozpoczną Legia Warszawa i Śląsk Wrocław. Ich rywalami będą kolejno: Caernarfon Town (Walia) – Crusaders (Irlandia Północna) oraz Riga FC (Łotwa).

Na pierwszy rzut oka rywale polskich klubów wyglądają całkiem przyjemnie. Wydaje się, że wszystkie – no może poza Wisłą – będą faworytami swoich dwumeczów w II rundzie. Wrażenie nie jest złudne. Polskie kluby trafiły praktycznie najlepiej jak mogły.
Znany na Twitterze „AbsurDB” ocenił, że wszystkie polskie kluby trafiły dziś na możliwe najłatwiejszych do przejścia rywali. Szansa na takie zdarzenie wynosiła zaledwie 0,2%! Według wyliczeń „AbsurDB” szanse na awans poszczególnych polskich klubów wyglądają następująco: Jagiellonia – 76%, Wisła – 14%, Śląsk – 71%. Legia także będzie znacznym faworytem swojego pojedynku.

Michał Budzich